Fekete bárány 43 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3666

Tisztelt Hölgyem,Uram! Nagyon valószínűnek tartom,hogy nem véletlenül lépett erre az oldalra!Nagyon jó lenne ha regisztrálna és elmondaná saját tapasztalatait betegségével kapcsolatban.Néhány perc az egész és főiskola sem kell hozzá(:!Mint azt mindannyian tudjuk mindenki más minden ember másként reagál a különböző gyógyszerekre esetleges gyógyítási módszerekre.Nekem egy perzisztens pirvarfibrillációt sikerült produkálnom.

Sajnos a legtöbb doktor úrból vagy hölgyből harapófogóval sem lehet kihúzni komolyabb információt helyzetünk  javítására .Még magánrendelésen is csak annyit mondott a főorvos úr,hogy növeljem a rytmonorm adagomat és két hét múlva menjek vissza kontrollra .Csinált ugyan egy EKG vizsgálatot ami épp akkor fibrillációt mutatott de,hogy elemezze velem az eredményt az már lux 10 ezerért.Szerintem azon kívül,hogy szedjük a javasolt gyógyszereket sok mindent tehetnénk még,értem ez alatt azt,hogy elmondanánk egymásnak tapasztalatainkat.

Például nálam a fibrillációt valószínűleg magas vérnyomás váltotta ki no meg egy kis stressz.45 éves vagyok és szerintem úgy 10 éve lehet magas vérnyomásom.Ki is mérte volna meg a körzeti orvoshoz csak jogosítvány érvényesítésre jártam,igaz talán megmérhette volna a vérnyomásomat de még rám sem nézett csak leperkáltam a lóvét és viszlát.Ez többnyire mindenhol így ment vagy megy. A lényeg az,hogy esetemben az 5/10 es Covercard megoldotta a vérnyomás gondomat.Szépen beállt 120/80 körül.Viszont a rytmonormal kapcsolatban kétségeim vannak ha nem szedem akkor nem elég a Covercard és a vérnyomásom nő,viszont normális a pulzusom,de egy idő után befibrillálok.Amennyiben szedem a rytmonormot( 2x300 mg)a pulzusom lemegy 50 alá és úgy érzem e miatt indul be a fibrilláció.Gondolom én laikus.hogy az agy kiadja az utasítást a szívnek,hogy "te figyelj már húzzál már bele egy kicsit mert alacsony a pulzus,és nem elégséges a vér ellátásom mivel én magasabb vérnyomáshoz szoktam"Igen ám de a szív meg azt mondja hogy figyelj már agy a bal pitvarom tágabb 41x58 as és fibrillálni fogok!Mi lenne a megoldás?Talán az hogy összehoznánk egy optimális vérnyomás csökkentő módszert úgy hogy mindketten jól járjanak.Lehet csak egy kis béta blokkoló kellene kevesebb rytmonormal és más fajta vérnyomás csökkentővel esetleg nyugtatóval kombinálni.Ki tudja? Én biztos nem akinek kellene tudnia nem biztos ,hogy baromira érdekli.Nos ezért kérem,hogy segítsünk egymásnak tapasztalataink megírásával,mert félek legtöbben másra nem számíthatnak.Én még kezdő szívbajos vagyok csak 5 hónapja tudok róla,hogy konkrétan mi bajom van.Ígérem ha több tapasztalatom lesz megosztom veletek.Tegyétek ti is ezt.Elnézést a csapnivaló fogalmazásért(nyelvtanból kettes voltam)ha nem lenne a helyesírás javító legalább jókat nevetettek volna.