ghepard Creative Commons License 2011.05.02 0 0 3654

Igen, ha megszakadsz se találsz ott valamilyen szavakat. A hangsúly a hangokon és a frekvenciákon van nálam - na meg azon, hogy minél tovább tudjam kiadni levegővétel nélkül, persze megerőltetés nélkül. Azt próbáltam megérteni és tapasztalni, hogy mely magánhangzók (na meg néhány mássalhangzó), hol és hogyan rezegnek a legjobban és miért. Ezekről írtam és próbálom alkalmazni, na meg az ütéseket (melyek sokkal nagyobb energiát visznek a testbe, de sokkal kisebb frekvenciával), vibrálásokat, kopogtatásokat. A cél, hogy jól működjön a testem és leklem.....

 

Dr. Deepak Chopra: Tökéletes egészség ajurvéda segítségével. Ott ír erről az elég nagyszabású kisérletről. Ajurvéda azt jelenti, hogy élet tudománya (ajusz élet, véda tudomány). Azt írja, hogy egy bizonyos hangot (mantra) hallatnak a transzcendens meditáció alatt. Hogy miért pont ezt a szavat - hogy ezt választották a régi bölcsek. Én sokat kisérletezgettem a hangokkal (ezt a mantra szavat nem is használtam, nem is ismertem tulajdonképpen), vibrálásokkal a szemekre gyakorolt hatását is figyeltem az utóbbi 2 évben.

A wiki szerint a mantra kb azt jelenti, hogy a gondolat eszköze. Persze mantrázni annyit jelent, hogy valamilyen szöveget, egypár szavat ismételgetni állandóan. Tehát nem csak magát a mantra szót. Most mégis miért erre tanították meg azokat, akik meg akarták kötni azt az egészségbiztosítást. Azt nem tudom, mert nincs ott leírva. Az sincs ott leírva, hogy hogyan kell azt csinálni. Na ez nagyon érdekes. Ha miért nem írta le, befért volna a könyvbe. Azt írja, hogy azt megtanítani csak a mesterek tudják, meg ilyeneket. Kurzusra kell menni stb..... Hát ez nekem magas. Van egy topik erről a TM-ről, ott se nagyon tudják és írják, hogy hogy a francba kell ezeket a dolgokat csinálni. Én csinálom a magam tapasztalatai alapján. Az irományom és topikjaimban irogattak se tükrözik nagyon, hogy mennyi mindent és mennyi ideig kisérletezgettem. Hát mit mondjak - sokat és sokáig, nagyon sokat - azért, hogy tudjak valamit. Mondhatom, hogy valamit megtudtam - azt igyeksem hasznosítani mindennapi életemben......

 

Csak az a tippem, hogy egy szavat könnyebb megtanulni és megtanítani, mint sokat. Ahogy elnéztem pár napja, vannak olyan mantra pár szavas szövegek, amiket mondjuk én nem tanulnék meg életem végéig. De lehet az is biztos, hogy mikor valaki ezeket tanulja hangoztatni, nem igen marad másra hely az agyban, tehát végül elérheti, hogy kikapcsol az agya és megnyugszik. Én inkább arra törekedtem, hogy kitapogassam az egyes betűk (főleg magánhangzók, kombinálva olyan mássalhangzókkal, melyeknél nem áll meg a levegő útja) rezgéseit a testben. Például, ha aszongya az ember, hogy mannnnnnaaaaaaa, akkor jöhet egyfolytában a rezgés. De akkkkkkor szónál nem lehet a kkkkkk ismételni, tehát beragad a levegő és csak szünet lesz, majd az o előtt indul a levegő kifelé. Tehát a mantra szó nagyon jó a szívre, mert csak "a" magánhagzót tartalmaz és ez a szív hangja. Ott rezeg bennünk a legjobban, legalábbis én azt tapasztaltam. Tehát nem meglepő számomra, ha a szívnél olyan egész nagymértékü volt a hatás. Egyetlen betű nem tetszik nekem ott - a t betű. Ennél megáll a levegő. Lehet más szavaknál is volna hatás, az is lehet, hogy kisebb, persze ezt kisérletekkel kellene igazolni. Persze magamon már lekisérletezgettem sok mindent, más helyett nem áll módomban.....

Előzmény: Fekete bárány 43 (3653)