Menike Creative Commons License 2011.04.21 0 0 4229

Vettem egy puffert. Tökéletes állapotban (gyári Thyssen festés még rajta van). Ha jól tudom olajkazánhoz volt olajtartály. Gondolom akkor terhelést bírja. Mármint a súlyt. A rendszer nyitott szóval a nyomástól nem kell tartani bár állítólag nyomáspróbázott a tartály.

 

 

A tarály paraméterei 2 m3-es 140 cm magas 70 centi széles és 210 hosszú (durván). Nem kockatartály nem is hengeres hanem olyan ovális mint a kalapács nyele. Na ez van fektetve.

 

A kérdéseim:

 

Maradjon fektetve vagy állítsam fel? Sosem volt világos (több száz bejegyzést átrágtam) hogy ha felülre meg a kazán előremenő akkor csak a felső harmad lesz meleg. Akkor miért nem a feléhez rakjuk a bemenőt és akkor a felső fele lesz meleg. Ha ennél a logikánál maradok akkor fektetve nagyobb víztömeg tud melgedni 95 fokra (vagy akármennyi is legyen a kazánelőremenő hőmérséklete).

 

 

Valószínűleg csonkokat kell majd hegesztenem a tartályra. Valaki megtenné hogy berajzolja milyen méretű csonkok kellenek rá hova és belül merre kanyarodjanak?

 

A radiátorok vékony rézcsövesek. Oda kitalálom milyen kell. A puffer és a kazán közötti érdekelne.