Floydi Creative Commons License 2011.04.21 0 0 26775

Szia!

 

Látom senki sem tudja a választ a kérdésedre! Én sem, mert egy kutyával még én sem vagyok túl tapasztalt, sőt a "csontlágyulásról" is most hallottam először. Azt mindenesetre furcsának találom, hogy ilyesmit 2 szurival és némi tojáshéjjal próbál orvosolni a doki. A kálcium pótlásának van ennél hatékonyabb módja is - már ha valóban ez lenne a probléma -, de a kálciumot D-vitamin és foszfor társaságában szokás adni, a megfelelő arányban. Általában a helyes táplálás mellé csak ritkán kell plusz kálcium, a túlzott kálciumbevitel többet árt, mint használ. Érdemes a helyes táplálásról, táplálékkiegészítőkről és az ilyen kérdéses orvosi esetekről a kutya tenyésztőjével is konzultálni, nálunk legalábbis ez a módszer bevált! Amikor Floydnál növekedésből adódó lábfájás volt, akkor azt csonthártya gyulladás okozta, egy alkalommal pedig kullancs volt a bokájában és amiatt lógatta a lábát. Sajnos az a tapasztalatom, hogy néha nem egyszerű olyan állatorvost találni, aki látott már óriástestű kutyát. Így látatlanba szerintem senki sem mer konkrét javaslatokat adni, hiszen egy lábfájást is annyi minden okozhat, és mindnek más a gyógymódja.

 

 

Más:

Ma este a sétából hazafelé jövet megállt mellettünk egy civil rendőrautó és kiszállt belőle két egyenruhás rendőr. Megállítottak minket és megkérdezték, hogy milyen fajta a kutyám? Rájuk tukmáltam, hogy mostmár símogassák is meg Floydot, barátságos, nem harap. Pár percet beszélgettünk, majd megköszönték és elbúcsúztak. Nagyon kedvesek voltak!

Előzmény: bzoli71 (26772)