oldember Creative Commons License 2011.04.16 0 0 4214

Pár évvel ezelőtt (még munkámból kifolyólag ) jártam az országot és láttam egy ilyen vagy hasonló megoldást, annyi különbséggel, hogy a kandalló füstcsöve vagy maga a kandalló(ezt nem tudom pontosan) egy tartályban melegítette a vizet a fal másik oldalán lévő garászban. A tartály meg sorba volt kötve a villanybojlerekkel (2db 120L-es, hogy miért 2db azt nem tudom).

Tehát az erősen előmelegített (a tulaj szerint kb. 30-35C°) víz a villanybojlerbe megy tovább és ott más szinte alig kell emelni a villanyfűtésnek a hőmérsékleten. Tulajdonképpen már csak a bojleron beállított értékig kell pótonia pár fokot!

Csodálkozásomra elmondta, hogy mióta működik ez a "szerkezet"  lényegesen csökkent a villanyszámlája!

Egyetlen apró hibája van a dolognak, hogy csak fűtésszezonban működik hasznosan, de az már évek óta!

De!

Kb. két-három hete beszéltem vele telefonon a saját ügyemmel kapcsolatban és újságolta, hogy újabb ötlete van, ami segít a "holtidőt" csökkenteni.

Egy használt 2soros lapradiátorból akar 2db. napkollektort fabrikálni és ezt bekötni a "előmelegítő" tartály elé.

Részletekbe nem mentünk bele, de ahogy ismerem megfogja csinálni!

Aztán, hogy ez az ötlet fűtésre alkalmas e azt nem tudom.

Laikusként, szerintem gyenge!  

Előzmény: muell (4203)