lima99 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 4123

nem biztos, hogy minden eszembe jutott és bizti hogy valamit lemaradt.

van beállítva  két 2550l-es és egy 800l-es tartály, hogy melyiket kötöm be az csak rajtam múlik most a tágulási tartálybeszerzési projekt zajlik

jelen esetben a renszer zárt de nyitott

az egyik tartályt tettem be (800L) TÁG TARTÁLYNAK   ZÁRTBA KOMRESSZORRAL NYOMTAM FEL és elértem azt hogy a nyomás 1 bár akkor ha a pufi üres 1,2 ha a 2500 liter 80-90 fokos a kazánom valami maszek 1 fröccsömbe került :-)   és hazakellett hoznom maszek lemez kazán de mükszik cak ennél nagyobb nyomás 1,5 nél már kezdett gömbölyödni és pattogni tehát ennél feljebb nem mehetek.

A gáz kazán egy C12.

A boiler már érdekesebb mert egy saválló cső lett befenekelve és ez mint egy kis hiralikus váltó és mini puffer egyben benne 15m réz cső(bordás 7500Ft volt) a hőcserélő és átfolyásos renszer mert a höcsrélőben van a HMV nem a tartályban így nem kellett a tartálynak a HV nyomást elbírni csak az 1-1,2 bárt ezzel nem volt gond és a melegvizet is megoldotta.(ezzel kapcsolatba jegyezném meg hogy egy két alkalommal már voltak próbálkozások erre itt és kérdések hagoztak el IGEN MŰKÖDIK FASZÁN 12 ÉVE).

SZÓVAL HA VALAMIT KIHAGYTAM VOLNA KÉRDEZZETEK.

Vannak jól müködő kapcsolásaim vezérlések re is aki meg tudja építeni occsó pénzért.