pacsepa Creative Commons License 2011.03.29 0 0 48592

A vízzáró agyag elég kockázatos. Ha jól értem, akkor ezt abból a bizonyos homokbányából szeretnéd beszerezni.

 

Nos, ebben az esetben az agyagot a tervezett tóban legalább 50-100 cm vastagságban egyenletesen kell elteríteni és azt nagyon (!) alaposan tömöríteni folyamatos nedvesítés közben. Ez gyakorlatilag a talajcsere fogalmát kimeríti. Amit a természet sacc/kb 100 ezer, vagy többmillió év alatt elintézett, Neked ezt pár nap alatt kell.

Az eredmény még ezután is kérdéses lesz. Az agyag minőségét látatlanban nem lehet megmondani, de iszapképződés veszélye is fennállhat. A vízzáró pedig nem azonos fogalom a vízhatlannal. Vízzárónál az anyag átnedvesedik.

Figyelembe véve az agyag szállítási költségét, a kialakítás munkaigényességét és az eredmény kockázatait, szerintem nem éri meg még költség szinten sem ebben gondolkozni.

Egy 130-140 négyzetméteres (100-110 m3 vízzel) kerti fürdőtó 1,2-mm-es PVC fóliázása nekem kijött 200 ezer forintból (anyag + munkadíj) és áll benne a víz, mint a nagykönyvben.

Előzmény: na da (48589)