neo007 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 431

 üdv.

 

""  mostmár tényleg nem tudom ki merjek e adni enyi pénzt érte..  ""

 

mennyit is ?

 

egyébként ha korlátlanok az anyagi lehetőségeid akkor egy ilyet vegyél :-))

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9050282

 

ha meg kölcségkimélősen akar az ember gondolkozni akkor érdemes a roller használtpiacát is felderiteni. főleg a régebbi tipusokat lehet itt ott megkapni jó áron. én mindet 40 ezer alatt vettem... itt a fórumon alább találsz róluk infot stb...

szóval: ezeket nyugaton már a szemétbe dobják , általába valami potom hibája nan , berántó gyujtás , stb ... aztán a szokásos lomizók összeszedik , és a szokásos használt , ócskapiacokon kinálják , esetleg motoros börzéken , stb...

az egyikem egy  kinai (öninditós!) a kissebik hátsó fogaskerékkel a hegyet is megmászta , a nagyobbal meg megy mint a golyó...és ha megpusztul a motorja , veszek egy vadiúj tescós permetezőt és rádobom a motorját , ugyanis ugyanaz;-)

a gopedbe van dörzskerekes , meg az első generációs láncos . ezekbe ugyanaz a motot van komacsu zenoha vagy mifene...ezek azok a motorok amik a kézifűkaszákon is van . (lásd tescó:-) 3-4 tipus közül általába egynél ráismer az ember hogy némán ugyanolyan .20-30 ezer forint egy ilyen fűkasza motorostul :-DDD

 

mikor ezeket csinálta a goped , még valszeg nem a profit érdekelte őket anyira , mert a maiakba már minden egyedi , még az egyik évbe gyártott akármi sem passzol a következő évbe gyártottra..:-) lehet nem igy van csak igy hallottam . nemtudom.e

egyébként a régi dörzskerekes roller kuplungja olajkuplungos ! vagyis  nincs benne kopó alkatrész . olyan mint a régi amerikai automata váltós kocsik "kuplungja".persze örök élet , ezért már nem igy csinálják , hanem röpsujosra hogy legyen mit cserélni ;-)

a dörzskerekes rolleertől persze én is tartottam , a láncos a tutibb , de mégis a dörzskerekessel járok . az egy külön világ , érzés. ha ráhangolsz marhajó... kicsi könnyű stb...

 

szerintem a vásárlásnál azon érdemes elindulni hogy mire is akarod használni !

 

 - száguldozni a kocsisorok küzött ,mellett , bicikliutakon , mondjuk pest viszonylatban ? előbbutóbb felkenődsz valahová , és ezen nincs köütelező biztositás , igy inkább egy zsiguliajtóba érdemes fennakadni mint egy merci seggébe belemenni :-DDD

 

- vagy gyalogosok között lavirozni , hogy ne hozd rájuk a szivbajt , és egy rendőr se lőjjön le egyből ha meglát egy sétálóutcán áthaladni vele.:-)

 

 - vagy rosszabb utakon is guringázna az ember, erdei hegyi ösvényeken ?

 

 - vagy csak szimplán felvágni a csajok előtt ! :-))) lehet rá vanni csilivili krómos mindenféléket...(gopedre)

 

-  akar -e az ember két személyeljárni vele ?

 

- akarod -e cipelni , buszon ,épületbe , le fel... ( tömeg!  dörzskerekes.)

 

 

még anyi hogy a fékeken nem érdemes jógázni hogy tárcsa legyen meg ilyen a jobb meg olyan... olymindegy .

még azt érdemes tudni hogy ha a gopedből elhagysz akár egy csavart is azt csak "amerikás " csavarral tudod pótolni . más a menetemelkedése meg minden ,. a csapágyakról nem is beszélve :-)))

persze már mindent meg lehet kapni venni rendelni ,...

egyébként valszeg minden rolleren a berántó pusztul meg leghamarabb...

 

jó keresgélést mindenkinek !

 

 

Előzmény: mOrBiD25 (429)