Deskó74 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 86831

Belenéztem.....vagyis a letöltés helyett,közben,találtam egy trailer-t amiben a lényeg

megfogalmazódott.....

 

 

Erről nekem az a véleményem,hogy.....sajnos ilyen a világ....tényleg sajnos...:-((

Csak ezzel kénytelenek vagyunk együtt élni. Nincs más opciós lehetőségünk.

Közhely ilyet mondani,de tényleg romlott világ ez.

Csak az önös érdek mindenek felett.

 

Az ember gyarló....gyarló is volt akkor is,mikor még az őskorban mikor a hajuknál fogva húzták be a nőket a barlangba és egy idő után egymásnak mentek ,mert az egyiknek

nagyobb volt a barlangja mint a másiknak....vagy 1-el több nőre/nőstényre tett szert.

Ma is ugyanez van.....csak már nem lehet bunkósbottal odab@szni és azzal intézni

el a dolgot....hanem ez a ránk szakadt k@rva nagy demokrácia kiskapuin megtalálni,

elnyerni a hatalmat,minden és mindenek felett....

Gyarló az ember...és ráadásul a mai világban tényleg semmiféle erkölcsi korlát

nélkül igáznak,rombolnak le embereket,életeket,országokat....stb.....stb...

Ez véleményem szerint nagyban a jó értelemben vett "Isten félés" a mai világból való

eltűntének is köszönhető...de ez itt-jogosan-tabu téma,ne is feszegessük tovább.

 

Annyit viszont had mondjak az USA "védelmében",hogy azért valósult meg ez ott,mivel

ott van a pénz és ott van demokrácia,ami jogrendszer és államforma lévén

majdhogynem felhatalmaz efféle dolgok véghezvitelére.

Más nagyhatalomnál ilyen nincs....Kínában diktatúra van és még van becsület,tartás

és genetikusan az emberekbe kódolt félelem....

 

Evégett Gypsy koma,azért ha belegondolunk őszintén,hogy ha Te és én ültünk volna

a Wall street tetején a világ pénzügyi uraiként, mi ugyan humanitárius mivoltunkból

nem tettünk volna meg ilyen lépést a 10-15 számjegyű összegek uralmáért...????

 

Dehogynem.....sajnos igen,megtettük volna mi is. Mert mi is és az egész emberiség

gyarló és határok felett önző.....

 

Bocsánat a közhelyekért és a filozofálgatásért.....:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Gypsy56 (86822)