GGabor1 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3641

Sziasztok!

 

Írtam már be ide néhányszor tavaly nyáron szorongás-gyanús szívpanaszokkal (szaporább szívverés, pillanatnyi torokelszorulás-ütés-kihagyás; ezek miatt akkor elmentem kardiológiára, volt sima EKG, terheléses EKG, szívultrahang, illetve 1 napos holler monitor: semmit nem találtak, bár kicsit tényleg gyorsabb volt a pulzusom). Kb. fél évig nagyjából tünetmentes voltam, de most kb. 2 hét alatt 2X is elég érdekes, illetve ijesztő dolgokat tapasztaltam, ezzel kapcsolatban érdekelne a véleményetek. Arról van szó, hogy kb. 8-10 máspdercig úgy éreztem, mintha hirtelen a "torkomba költözött" volna a szívem, illetve elég lassan, és erősen, kicsit talán szabálytalanul is vert ilyenkor (talán inkább a "lüktet" a jó szó rá). Mind a kétszer nagyon megijedtem, oylan érzésem volt, hogy mindjárt leáll a szívem. :( Semmilyen egyéb tünet nem jelentkezett egyébként, nem fájt a mellkasom, nem volt légszomjam, nem éreztem gyengének magam, nem zsibbadtak a kezeim stb., illetve mind a kétszer eléggé felfokozott (izgalmi) állapotban voltam, amikor ez a bizonyos dolog jelentkezett, tehát én úgy gondolnám, hogy nem szervi eredetű lehet a probléma (főleg, hogy nyáron vizsgáltak meg alaposan, és semmit nem találtak, amúgy is fiatal, mindössze 25 éves vagyok még a szívproblémákhoz), de nem vagyok biztos benne, tartok tőle, hogy esetleg mégis valami gáz van... Szerintetek? Lehet, hogy tényleg csak az idegesség, illetve a szorongás okozta (elég szorongó, hipohonder alkat vagyok, ahogy korábban is írtam), illetve elképzelhető, hogy ez természetes? Mintha olvastam volna olyat a neten, hogy teljesen egészséges embereknél is elpfordulhatnak átmeneti szívritmuszavarok bizonyos helyzetekben. Nektek volt esetleg hasonló, mármint ilyen torokban dobogó-lüktető érzésetek?

 

Előre is köszönöm a választ, üdv. mindenkinek: Gábor