Jena307 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 4097

Sziasztok, lenne régen agyalok a puffer témán, az a helyzet hogy számolgattam és kb 250ezer körül jönnék ki ha magam csinálom meg gyári 2000literes pufival, na ez az az összeg ami nem térülne meg szinte soha, ha felezném a pufi méretét azzal sem lenne sokkal kevesebb. Nemtudom mennyire általános az a képlet miszerint KW-onként 30liter a kb. ideális, mert akkor nekem a 27Kw os celsiushoz nem is kellene a 2000literes közel sem.

Amit kitaláltam és kérném a véleményetek az az hogy betennék egyenlőre sorba kötve a kazánhoz közel egy vagy kettő natúr 200literes rossz bojlert,  attól függ tudok e szerezni, és ezzel szeretném elérni azt hogy hajnalban ne kapcsoljon be a gáz.

Alap helyzetben kb 100négyzet méteres a kecó, és kb délután négy körül gyújtok be, 60fokos előremenővel este tíz tizenegy körül már 23 fok van, és nem rakhatom meg, éjszakára mert így sem tudok már a meleg miatt elaludni, de viszont a gáz már bekapcsol hajnal 5-6 körül addigra elhűlik 20fokra.

A rendszer zárt rézcsöves kermi lapradiátorokkal 8db +1törölköző szárító, meg némi padlófűtés egyik radiátor visszatérőjén, kazán celsius 27Kw.

Tehát a 200-400liter víz által tárolt hőenergiával szeretnék kifűteni fél napot, a vezérlését megoldanám csőtermo és mágnesszelep-el, mert az van itthon. Tehát költséghatékony lenne a kivitelezés.