Vietnamiveteran Creative Commons License 2011.03.19 0 0 48269

Nah , bocs ha már kérdezted nem vettem észre . Szóval kb 3 éve próbálkoztam először szivárványos pisztráng "telepítésével " . Ez úgy nézett ki ,hogy van a környékünkön egy fizetős horgásztó és oda telepítenek minden ősszel tavi pisztrángot , én megállapodtam a tulajjal ,hogy segítek a telepítésnél ,cserébe jutányos áron kapok tőle 20-30 db pisztrángot mindenféle méretben . De igazából bármelyik tenyésztőtöl vásárolhatsz ivadékokat . Nálam a nyarat is szépen bírták 1 db sem pusztult el . Csak egy dolog ami zavar velük kapcsolatban ,hogy az otthoni horgászást teljesen ellehetleníttik a mohóságukkal , tavasszal még az üres horogra is rácsapnak . Szóval mellettük más halat nem tudok kifogni . Viszont nagyon látványos amikor a vízen úszó bogarakra "felcsapnak " és hát a kemencében fokhagymássan ropogósra sütve  verhetetlen vendégváró finomság )) . A te tavadban mindenképp van helye nekik , de érdeklődj tenyésztőknél is . Én a helyedben a tokfélékkel is bepróbálkoznák , tapolca környékén van egy tenyésztő voltam ott , korrekt segítőkész a tulaj , szívesen ad tanácsokat stb... Ha kell előkeresem a telefonszámát . Üdv .

Előzmény: jtx (48242)