krajcáróka Creative Commons License 2011.03.19 0 0 113981

Népek Tavasza 42

 

Hosszas szünet (1 év 3 hónap) után végre újra a Bükk-hegységben túrázhattam. Merész vállalkozás volt részemről a 42 km-es távon indulás, mert ekkora távon még nem próbáltam ki magam futóként.

Reggel az ismerős szervezők üdvözlése után elrajtoltam. Hamarosan megkezdtem az első komolyabb emelkedő leküzdését, amelyet a sár nem könnyített meg. Az első E.P.-hoz 33 perc alatt értem. Gyors pecsételés után tovább trappoltam és Lillafüredre leérve a Vesszős-völgy megmászása következett. Irigykedve néztem egy-két túratárs gyorsabb tempóját. Szerencsére én is viszonylag gyorsan haladtam fölfelé és 1 óra 40 perc alatt elértem a 2.E.P.-t. Próbáltam a tempómat tartani. Jávorkút, majd Csipkéskút érintésével felküzdöttem magam Bánkútra, ahonnan egy rövidebb lejtmenet következett, pesze csak azért, hogy alulról közelítsük meg a Nyír -kőnél található 3.E.P.-t. 2 óra 50 perc alatt értem ide. Rövid beszélgetés a pontőr ismerősökkel, majd száguldás tovább. Garadnáig igyekeztem újabb perceket nyerni az itinerben meghatározott végső időhatárhoz képest. Egy kiseb emelkedő után a Farkasnyaki-völgyben ereszkedtem le Ómassára, majd a műúton Garadnára (4.E.P.). Időm 3,5 óra és már 28 kilométert teljesítettem. Engedélyeztem magamnak egy villámgyors frissítést, majd tovább indultam, mert az Örvény-kőre való feljutás a túra egyik legnehezebb feladata. Innentől kezdve a tempóm egy kicsit visszaesett. Ennek egyik oka, hogy elég biztossá vált a 6 órán belüli teljesítés. A másik ok pedig, hogy Garadnától már a 15 kilométert teljesítőket is egyre sűrűbben kerülgettem, s bizony nem mindenki segített azzal, hogy félrehúzódik. Örvény- kőre 4 óra 20 perc alatt értem fel. Már csak 12 km és még maradt 1 óra 40 percem. Persze azért igyekeztem minél hamarabb elérni a 6.E.P.-t(Csókás). Ezt 4 óra 45 perc alatt sikerült. Tovább kocogtam és Keskeny-Lyuknál begyűjtöttem az utolsó bélyegzést is. Rövid frissítés és nekivágtam a maradék 4 kilométernek. A célba 5óra 42 alatt értem be.