Bella78 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11135

Sziasztok! 2 hete vagyok boldog mokustulajdonos :) Imadom, zabalnivalo kis allat, es szerencses vagyok, mert eszik a kezenbol, hagyja magat simogatni. Viszont a segitsegetekre szorulok egy fontos kerdesben!!! Legyszi aki tud adjon tanacsot. 2  hetig szokta a lakosztalyat, tovabb nem birtam, kiengedtem a szobaba. Nagyon elvezte, mindenhova bebujt, mindent megvizsgalt, ugralt oromeben, csovalta a farkat, toporzekolt a hatso labaival, odajott hozzam, ugrabugralt, kezdemenyezte a jatekot, negyon edes volt, amivel gond van, hogy nem ment vissza a ketrecbe, olvastam, hogy ha megehazik, szomjazik, vagy magot akar elrejteni, akkor visszamegy, de esze agaban sem volt, mikor kijatszotta magat es elfaradt, bebujt egy fiokba a szekreny hatamogul kozelitve, es ott aludt egy rongyba burkolozva. Nem akartam hajkuraszni, meg eroszakkal visszarakni a hazaba, igy a kis odujat vettem ki a ketrecbol, es odaraktam, hogy hatha belemaszik, nagy nehezen belemaszott, es igy raktam vissza a ketrecbe. Ahogy eszrevette, hogy hol van, teljesen megvadult, ragta es razta a ketrecet, szet akarta szedni tiszta idegbol, hogy kijohessen, nagyon ideges volt, sajnaltam szegenyt, de nem merem felugyelet nelkul kint hagyni, nehogy baja essen. 

Amiben a tanacsotokat kerem, hogy mi a legjobb megolsdas erre, most ne engedjem ki egy darabig, hogymeg jobban szokja a helyet, vagy engedjem ki, es varjam meg mig magatol visszamegy? Hogy lehet elerni, hogy ki-be jarkaljon? Nagyon szeretnek vele jatszi, es o is boldog kint, teljesen mas, mint ahogy a ketrecben megismertem, rendesen ragyog kint, viszont kovetkezetesen szeretnem szoktatni, mi erre a legjobb megoldas?

Nagyon koszonjuk elore is a segitseget.