Vasti Creative Commons License 2011.03.15 0 0 435

loncsika8, Zoltanuss!

 

Mi 24kW-os kéményes kombit cseréltettünk 24kW-os kémyényes kombira: azt mondta a gázos ember, hogy ilyen esetben nem kell semmit sem terveztetni és enygedélyeztetni, és nem is fizettem mást, mint a kazánt, és a szerelési - beüzemelési költséget. Jöttek, és kb. 2 óra múlva már készen is volt minden.

 

Gondolkodtam a turbós készüléken, mert a kémény bélelése itt megállt volna a fickó szerint 150.000 forint körül, de ugye akkor már tervek kellenek, meg engedélyek, annyit nem ért volna. Ha 20 évig jó volt a kéményes készülék ebben a lakásban, akkor gondolom a következő 20 évben sem lesz vele probléma...

 

Ugyanez az ember egy másik lakásra, amit régebben meg akartunk venni, azt mondta, hogy ne vegyük meg, mert szívnánk a gázkészülékekkel... Ott két kéményes készülék volt, egy átfolyós vízmelegítő a fürdőben, és egy kazán a konyhában. Az gyűlytőkéményes volt, és azt mondta ez a fickó, hogy ha nem akarjuk megtartani így a rendszert két készülékkel (nem akartuk volna), akkor szinte kivitelezhetetlen a dolog: "újratervezett", megváltozott rendszernél már nem lehetett volna kéményes készüléket feltenni, turbósat meg nem tudtunk volna: a kémény sokba került volna nagyon, falon kívülre meg a körben lévő ablakok miatt nem lehetett volna vezetni a tudbós készüléket.

 

Én úgy gondolom, hogy a készülékcserénknél minden korrekt és szakszerű volt: nagy cég csináltam, nem hiszem, hogy "feketéztek" volna bármit is cak azért, hogy nekem pénzt spóroljanak....

 

Üdv: Vasti