jewel1979 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 126

na, csak ide találok pár év után... sziasztok....

 

Egy dolog jutott eszembe, talán ide való:nézem a sok magyart Hollandiában, aki görcsösen be akar illeszkedni, és asszimilálódni akar, mondván, viselkedjünk úgy, mint a hollandok, ha már itt vagyunk. És közben nézem, hogy miért boldogul nagyon is jól a nagy számú lengyel, marokkói, török - és mi a válasz? Szerintem az, hogy ők megőrzik a saját kultúrájukat, saját boltjaik vannak, saját kajáikat eszik, saját ügyvédük és könyvelőjük és fodrászuk van, és nem csak a nyelvtudás hiánya miatt, hanem mert igy tudják megőrizni a saját identitásukat. Az egy dolog, Exxon, hogy szidod a lengyeleket (nekem nincs velük rossz tapasztalatom, persze neked lehet), de az az igazság, hogy ami miatt szidod őket, az a sikerük kulcsa, amit én nagyonis respektálok: hogy összetartanak, hogy képesek elintézni, logisztikailag is, hogy egy helyen sokan dolgozzanak, lásd, 3-4 lengyel kollégád, akiket behivtak dolgozni, téged meg nem: most őszintén, ez nem az ő sikerük? Itt vannak egy idegen országban, és elintézték, hogy sikerüljön nekik. Mi meg vagyunk tizen és tizfélét mondunk. Akkor ki lesz sikeresebb?... Én épp ezért leveszem a kalapom az összes török-marokkói-lengyel előtt, mert ebben maximálisan lepipálnak minket. Amőgy meg ahogy te szeretnél magyar maradni külföldön, úgy ők is csak szeretnének lengyelek-marokkóiak-törökök maradni. Szerintem több bennünk a hasonlóság, mint a különbözőség.

Előzmény: HollandExxonValdez (107)