GPS Creative Commons License 2011.03.12 0 0 3078

 

Jól sikerült a kutakaja ízre, állagra (mondjuk a rizs lehetett volna jobb is, ekkora adagot nem szoktam főzni:)

 

A rizsfőzésnek nem sok trükkje van - de az legalább biztos. Először is zubogó-forróvízbe kell szórni, és megkeverni.

 

Onnantól kezdve fix 20 perc főzés !!! - ezt órával mérem. Nem több-nem kevesebb - ennyitől jól átfőtt, de még gurulós marad.

Időnként nem árt jól átkevergetni, nehogy odakapjon az alján leragadó réteg.

 

Ez minden sima, natúr, "kilós-rizsre" érvényes (vagyis NEM a gyors-, előfőzött- főzőzacskós, stb. spéci rizsekre).

 

1 kiló rizshez 2,5-3 liter víz kell - de abba a vízbe én például felolvasztottam azt a kocsonyát is, ami a disznófej fővőlevéből lett.

Azt felszívja a rizs, amitől egyrészt finom lesz, másrészt tartalmasabb  is.

 

Gondolom semmi újat nem mondtam... bár itt a környezetemben nem nagyon gyakorolják ezt az "órára-főzést" - inkább kóstolgatnak... aztán hol jobban sikerül, hol kevésbé.

 

Egyébként nekem erre a célra van egy filléres konyha-órám - azt sokszor használom főzés közben.

Pl. tésztákat is kizárólag csak a zacskón feltüntetett ideig főzök - és akkor tökéletes, nem kell kóstolgatni, mert  gyártó azt már kikísérletezte a teszt-konyhájában :-))))

.

Előzmény: kramdi (3074)