Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.03.12 0 0 39

Közlekedés után nézzük kicsit az oktatást, mely megyei jogú városban milyen felsőoktatási intézmények találhatók:

 

Békéscsaba

*korábban a szarvasi Tessedi Sámuel Főiskola, ma a gödöllői Szent István Egyetem kihelyezett kézései

 

Debrecen

*egyetem (jogi, orvosi, egészségügyi, bölcsész, gazdaságtudományi, természettudományi, informatikai, mezőgazdasági, zeneművészeti képzések + kihelyezett karok Hajdúböszörményben és Nyíregyházán)

*tanítóképző főiskola

*református hittudományi egyetem

 

Dunaújváros

*főiskola (gazdaságtudományi, kommunikációtudományi, műszaki, informatikai képzések)

 

Eger

*főiskola (bölcsész, gazdaságtudományi, társadalomtudományi, pedagógiai, természettudományi képzések)

*katolikus hittudományi főiskola

 

Érd

-

 

Győr

*egyetem (gazdaságtudományi, jogi, műszaki, egészségügyi, zeneművészei képzések)

* tanítóképző főiskolai kar (a soproni székhelyű Nyugat-magyarországi Egyetem kihelyezett kara)

*katolikus hittudományi főiskola

 

Hódmezővásárhely

*mezőgazdasági kar (a Szegedi Tudományegyetem kihelyezett kara)

 

Kaposvár

*egyetem (mezőgazdasági, gazdaságtudományi, pedagógiai, művészeti képzések)

 

Kecskemét

*főiskola (műszaki, kertészeti, pedagógiai képzések)

 

Miskolc

*egyetem (műszaki anyag- és földtudományi, gépészmérnöki, informatikai, jogi, bölcsész, gazdaságtudományi, zeneművészeti, egészségügyi képzések + kihelyezett kar Sárospatakon)

 

Nagykanizsa

*a veszprémi Pannon Egyetem kihelyezett képzései

 

Nyíregyháza

*főiskola (bölcsész, művészeti, természettudományi, informatikai, műszaki, mezőgazdasági, gazdaságtudományi, társadalomtudományi képzések)

*egészségügyi kar (a Debreceni Egyetem kihelyezett kara)

* görög katolikus hittudományi főiskola

 

Pécs

*egyetem (jogi, orvosi, bölcsész, egészségügyi, gazdaságtudományi, műszaki, természettudományi képzés + kihelyezett kar Szekszárdon)

* katolikus hittudományi főiskola

 

Salgótarján

*a BGF-Pénzügyi és SZámviteli Kar (korábban PSZF) kihelyezett intézete

 

Sopron

*egyetem (erdő- és faipari mérnöki, gazdaságtudományi képzések + kihelyezett karok Győrben, Székesfehérvárott, Mosonmagyaróváron, Szombathelyen)

 

Szeged

*egyetem (jogi, orvosi, bölcsész, természettudományi, informatikai, egészségügyi, gazdaságtudományi, mérnöki, pedagógiai, zeneművészeti képzések + kihelyezett kar Hódmezővásárhelyen)

*katolikus hittudományi főiskola

 

Székesfehérvár

*főiskola (bölcsész, gazdaságtudományi, társadalomtudományi, idegenforgalmi képzések)

*geoinformatikai kar (a soproni székhelyű Nyugat-magyarországi Egyetem kihelyezett kara)

 

Szekszárd

*a Pécsi Tudományegyetem kihelyezett főiskolai kara

 

Szolnok

*főiskola (gazdaságtudományi, társadalomtudományi, idegenforgalmi, műszaki, mezőgazdasági képzések)

 

Szombathely

*korábban önálló főiskola, mára integrálódott a soproni Nyugat-magyarországi Egyetembe, kihelyezett karokként (bölcsész, művészeti, természettudományi, neveléstudományi képzések)

 

Tatabánya

*üzleti főiskola

 

Veszprém

*egyetem (mérnöki, műszaki informatikai, gazdaságtudományi, bölcsész, társadalomtudományi képzések + kihelyezett kar Keszthelyen, kihelyezett képzések Nagykanizsán és Pápán)

*katolikus hittudományi főiskola

 

Zalaegerszeg

*a BGF kihelyezett gazdálkodási kara (2011-ben alakult karrá, addig intézetként működött)

 

A nem megyei jogú városok közül egyetemmel rendelkezik Gödöllő, főiskolával Baja, Gyöngyös, Vác, Kalocsa, Pécel (adventista hittudományi), Esztergom (katolikus hittudományi), Pápa (református hittudományi), Sárospatak (református hittudományi), Zirc (katolikus hittudományi főiskola).