ChrisZs Creative Commons License 2011.03.10 0 0 50

Hát ghepard, ez ismét lenyűgöző infó! Soha nem gondoltam volna hogy ki lehet tolni ennyire a pislogás idejét, és így már teljesen logikus is. A gravitációs hatás azóta is az eszembe van, hogy vajon az meg hogy lehet, nekem az jutott eszembe esetleg a szemgolyó alakja a gravitációtól évek során változik, de álmomban se gondolnék arra hogy szaruhártyát is lehet képezni. Ezt hogy lehetne? Természetesen ez is érdekel, mint minden :)

 

Egyébként pedig már régen írtam. A szabadban napsütésben (persze ez érthető) a komfortérzetem nagyon sokat fejlődött, eszembe se jut már, hogy szemüveg kéne. Itt most nem dioptriacsökkenésre gondolok, Sokszor van olyan, hogy ha nem is tudok mindig mindent elolvasniaz utcán, de akkor is valahogy "éles érzés"-em van, ezt nem igazán tudom elmagyarázni. Az az érzésem van, mint amikor élesen látunk. De vannak olyan pillanatok amikor tényleg kiélesedik a kép és el tudok olvasni egész messzi dolgokat is. Jó lenne ha már mindig így lenne :) De a sötétben látszik még a valóság... a piros ponttal a sötétben azóta is szórakozok több-kevesebb sikerrel. Valamelyik este úgy jártam, kicsit rémísztő is volt, hogy a sok pont szétszóródva úgy kezdett el gyorsan mozogni és közben határozottan vándorolni (a szétszóródott folton belül természetesen), hogy mindegyik éles pont, némelyek "csoportosulva" egymástól függetlenül vándorolt egyszerre! Ezt ha nem látom nem hiszem el. Max 5 percig tarthatott, utána már majdnemhogy állt ismét az egész kép. Talán a gyors mozgást a szem mikromozgása adhatta bele, de az össze-vissza irányú független vándorlásokra számomra nincs fénytörési vagy fizikai magyarázat. Arról már nem is beszélve, hogy miért úgy látunk homályosan, hogy tulajdonképp a homály sok-sok éles szellemképből tevődik össze. Még apám pluszos szemüvegét is felpróbáltam egy percre, közel mentem a piros ponthoz, ahonnan egyébként jól látok de a szemüveggel meg már homályosan, és így is látni hogy nagyon sok élesebb szellemképből áll a homályos terület. A szemüveg lencséjének határozottan egy homályt kellett volna csinálnia (azt is csinált persze) de mégis több éles szellemkép jelent meg. Egy dologra gondolok itt: ez az egész csak az agy műve lehet, mint ahogyan az ellentétes irányú "vándorlások" is.

Előzmény: ghepard (48)