tollas Creative Commons License 2011.03.07 0 0 2327

Engem 3 hete műtöttek.

A menetrend a következő volt:

8-ra kellett bemenni, előtte persze a laborvizsgálatokat megcsinálták.

8 és 9 között a leletek átnézése, levetközés, befekvés az ágyba, vérnyomásmérés (160/80 volt), nyugtató gyógyszer, még egy kis borotválás igazítás.

9-kor besétáltattak a műtőbe, ahol beszúrták a kanült, abba a nyugtatót nyomtak, aztán az infúziót kötötték be. Még egy kicsit javítottak a borotváláson.

Az arcomra valami maxkot tettek, azt mondták oxigén,  utána már nem is emlékeztem semmire.

 

1/2 12 körül ébredeztem, az infúzió még ment.

Amikor lecsepegett kérdezték hogy vagyok, fel tudok-e kelni, mert jó volna pisilni.

Kikisértek a Wc-re, mert nem szédültem, csak kicsit bizonytlanul jártam. Iszonyúan elkezdett fájni a derekam környékén. a sebnél nem ngyon éreztem semmit.

Szerencsére sikerült pisilni, visszamentem, majd lefektettek. Teát adtak, valamint két szendvicset is meg kellet ennem. Mindkettő finom volt.

 

1 óra körül telefonálhattam a hozzátartozónak, akinek a nevét előre le kellett adni, mint kisérő. Előzetesen 2 órára volt odarendelve.

Jött is kettőre. akkor még pihengettem, lözben újabb teák és szendvicsek.

 

3 órakor közölték, hogy felöltözhetek. Na ez nem ment könnyen, főleg a zokni, cipő. de ezt rámadták.

 

Ekkor telefonáltam a kollégáimnak, mert ők vittek haza autóval. 1/4 4 körül már az autóban ültem és irány haza.

 

Éjszaka nem volt semmi, azon kívül, hogy vagy kétszer fel kellett kelnem pisilni. Másnap  igazából csak a csipőm körül fájt, elől, hátul. Két napig szedtem fájdalomcsillapítót.

 

Kb. ez tartott vagy 4-5 napig. utána enyhe javulás.

A varratot két hét múlva szedték ki. Még most is húzó fájdalom van a sebnél, de egyre enyhébben.

Egy hét után vezettem, már szinházban is voltam a második héten.

 

Amúgy  úgy érzem egy hete kb. ugyanolyan állapotban vagyok, nincs érezhető javulás. A seb javulgat.

 

 

 

 

Előzmény: szilus02 (2326)