Hansági. Creative Commons License 2011.03.06 0 0 884

Én nem azt mondom, hogy meg lehet menteni mindenkit. A hsz-em arról szólt, hogy ma már a gyerekek nagy részéről el lehet mondani, hogy így vagy úgy renitensek, azt pedig még jobban, hogy nem akarnak tanulni. És ha ezentúl kicsapnak párat, attól se fog semmi változni, mert ez nem arról szól. Mondhatnám, kortünet. Akit még nem csaptak ki, az azt mondja a kicsapottra, hogy lúzer, és hogy azért bukott le, mert nem volt elég ügyes. Na és hogy nem lehet mindenkit kirúgni, és ez így is van.

 

Ha egy osztályban 2-3 gyerek kivételével mindenki bukásra áll mondjuk történelemből, szerinted fel meri vállalni a tanár, hogy mindet megbuktatja év végén? Kötve hiszem. A tapasztalat azt mutatja, hogy ha 1 héttel a jegyek lezárása előtt a kölykök 2/3-a legalább 1 tantárgyból bukásra áll, akkor jó eséllyel a végén 2-3 marad, aki meg is bukik. És ez így van a fegyelmin is. A fegyelmire küldött diákok közül jó, ha egy évben 2-3 gyereket küld el az iskola. Általában olyan határozat születik, hogy kirúgás, felfüggesztve 3 hónap próbaidőre. A kölyök meg addig meghúzza magát kicsit, utána kezdi elölről. Mivel a büntetés elévült, ott folytathatja, ahol abbahagyta.

 

Volt olyan végzős diákunk, akit kizárt az iskola az igazolatlan órái miatt, de nem tudott jogerőre emelkedni, mert a szülő addig fellebbezett, amíg a gyerek le nem érettségizett. Meg is mondta a szülő, hogy ez így lesz, és nem tudtunk semmit tenni, mert a jogszabály ilyen.

 

Attól, hogy most leszállítják a tankötelezettséget, semmi nem fog megoldódni. Esetleg ha lehetne igazolatlan órával kiküldeni az óráról, mint régen, és valóban ki is rúgnák, ha megérdemli, akkor változna a helyzet. Csak hát ezzel az a baj, hogy ha egyszer a lovak közé dobtad a gyeplőt, nem könnyen kaparintod meg újra az irányítást.

Előzmény: borzimorzi (877)