unomma Creative Commons License 2011.02.28 0 0 13619

Urak! Most bukkantam erre a fórumra, engem is nagyon érdekel a 2. világháború. Apám ott volt a Don-kanyarban, fogság után haza tudott jönni, most is él hála Istennek, 91-éves. Tegnap töltöttem le egy 3-részes dokumentumfilmet a sztálingrádi csatáról. [ BELOAD] Minden elérhető filmem megvan erről a témáról, de ez a film a legjobb amit erről láttam. Megdöbbentő, katartikus film, aki el tudja érni, nézze meg!               Idézet az ajánlóból:-"Sztálingrád egyet jelent a rettenetes szenvedéssel. A II. világháborúban ennek a városnak az ostroma százezrek életébe került. A sztálingrádi csata szinte jelképpé vált, a reménytelen helyzetben is kitartó, az életüket is feláldozó, hõs szovjet védõk történetét generációk tanulták meg az iskolában. A háromrészes dokumentumfilm-sorozat azonban elsõsorban nem az orosz és német történészek magyarázatait tárja a nézõk elé. A túlélõk visszaemlékezéseire támaszkodik, az egyéni sorsokat igyekszik bemutatni orosz és német oldalon egyaránt. Láthatunk olyan ritkaságnak számító 8 mm-es filmeket, melyeket Kessel tábornok katonái készítettek, illetve betekinthetünk a volt szovjet archívumok eddig szigorúan titkosított aktáiba is.

A II. világháborúban a német keleti front elképzelhetetlen borzalmak helyszíne volt. A legkegyetlenebb harcok Sztálingrádnál zajlottak le 1942 augusztusa és 1943 januárja között. Hitler számára a város katonai és ideológiai szempontból is fontos volt, ellensége nevét viselte, tehát meg kellett semmisíteni. Az ütközet nem csak több százezer katona és civil sorsát pecsételte meg, hanem a II. világháború fordulópontja és a náci Németország bukásának kezdete is."