kassaizsuzsanna Creative Commons License 2011.02.28 0 0 4148

Sziasztok!

 

Érdekel a sajtkészítés, sokat olvastam a fórumból, de pár dolog nem tisztázott bennem, ezért írok nektek, hátha tudtok segíteni. A hétvégén megcsináltuk ecetes módszerrel az első sajtunkat, nekünk nagyon nagy élmény volt, másnap ehető is volt, fehér, viszonylag kemény, préselt sajtot csináltunk. Szeretnénk oltóval csinálni, nagyjából körvonalazódott, hogy álljunk neki.

 

Pár buta kérdésem lenne... Érdekel még a tejföl, a túró, és a tejszín készítése is.

 

Valaki legyen olyan jó, és tegye meg, hogy leírja, hogy melyiket hogyan kell előállítani, mert ahogy olvastam néhány hozzászólást nem találtam meg, hogy konkrétan melyik mit jelent és mit lehet előállítani, és ami a legfontosabb, hogy egy azon tejből melyeket lehet egyszerre előállítani. (gondolok itt arra, hogy ugyebár nyilván ha túrót csinálok, nem tudok már sajtot...) Pl. én a tejszín-tejföl dolgot nem értem. Melyiket kell a hűtőben tartani, és ha tejszínt leszedtem, akkor már nem lesz tejfölöm? Vagy hogy van ez? Lehet akár egy adagnyi tejből tejszínt, tejfölt és túrót is csinálni? Házi tejet akkor most kell, vagy nem kell forralni? Vajat a tejszín köpülésével tudom előállítani? (robotgép jó erre a célra? lassú fokozaton negyed órát keverve, és aztán vizet bele, ismét keverni, majd megint vizet és keverés után leönteni)

 

A válaszokat nagyon köszönöm!