emp Creative Commons License 2011.02.24 0 0 60153

Én csak annyit szerettem volna, hogy valaki elmagyarázza, hogy mi történik a két IR-ben (sebesség 0 c és 0,8c), mit állapítanak meg egymás idejéről.

 

szia!

tudod én is tök vagyok az egészhez, de azt már fölfogtam, hogy nincs értelme így megfogalmazni a helyzetet.

nincs egy álló meg egy mozgó IR, hanem van két darab egyenértékű IR, melyek egymáshoz képest 0,8c-vel mozognak.

apróságnak tűnik, de amíg nem automatikusan így gondolsz rájuk, tévedésben vagy, mindig hinni fogsz egy kitüntetett IR-ben, valahol az étereémélettől vagy képtelen elszakadni.

fogd föl, hogy történhet egy atombomlás tőled 5 cm-re, egy másik 10 milliárd km-re, és csak az IR megválasztásán múlik, hogy ezek egyidejűek voltak-e, vagy ezer évek teltek el közöttük.

bármely IR beli megfigyelő számára az a valóság, amit ő lát(mér).

egyébként a többiek is kábé ezt akarják neked elmagyarázni, csak 'cik, és direkt bonyolítják a dolgot :)

 

 

ezennel elnézést kérek mindenkitől, hogy ismét vettem a bátorságot, hogy szerény képességeim ellenére beleugassak a társalgásba, de talán én jobban megértem Nando84 tévelygéseit, mint a többiek, akiknek már sok minden természetes, nem szorul magyarázatra.

 

örülnék, ha véleményeznétek az én magyarázó kísérletemet is, amit itt tettem, hátha kiderül, hogy minden másképp van :)

 

üdvözlettel emp, aki megelégszik azzal, ha kapisgálja az alapokat, mert tudja, hogy komolyan már sosem lesz lövése a relelm-hez.