egy mutáns Creative Commons License 2011.02.22 0 0 60049

OFF: személyes üzenet Gergő73 részére.

 

Gergő73, tisztában vagyok vele, hogy nem a Te tudásodat kell tesztelni (nem is Neked szántam a példát). A példa szándékosan volt pongyolán megfogalmazva, hiszen pontosan is leírhattam volna (amennyiben sikerül), hogy hogyan-miképp történik meg egy ugrás, és akkor mindjárt egyértelmű is lett volna a megoldás, és nem kéne nem a specrel témakörébe tartozó körülmények miatt "vitázni". Nem is akarok, különösen Veled nem. 

Az motivált, ahogy Te is tesztelni kívántad a cáfolókat, de kaptál egy észrevételt, hogy fizika példát kellene feladni. Erre tettem kísérletet. Ezért is használtam olyan megfogalmazást, amiből azt reméltem, kiderül a szándékom. 

És valóban, arra lettem volna kíváncsi, hogy middletom (aki cáfolónak tűnik) hogyan válaszolja meg a kérdést. 

Nekem pl. igen sokat segített a tanulásban, hogy kitaláltam magamnak pongyolán felvetett "cáfolatokat", amikből anno beírtam ide egypárat, és ezeket elemezve sikerült kordába terelnem gondolkozásomat. Pl. hogy hogyan kell egy kérdést rendesen feltenni. 

1m

Előzmény: Gergo73 (60047)