urdung Creative Commons License 2011.02.20 0 0 6482

Persze, hogyne érteném.

Bár azt nem értem,. hogyan lehet hit nélkül eljutni valahova.

Azt viszont érdekesnek tartom, hogy kijelented, miszerint bizonysággal idéz valaki olyat dolgokat, amiket nem él meg.

Először is: honna tudod, hogy nem él meg. Másodszor: te megéled e?

Speciel, amit én mint egy leegyszerűsített példaként leírtam nem nagy dolog, gyakorlatilag ilyen elvek alapján épül fel körülöttem minden-bocs, magunk, és általában a mindenség.

A formák erőképletek, és ezt nem onnan tudja az ember, hogy érzékel, hanem mert ...tudja? Nem jó kifejezés, de mindenesetre nagyon jó példák azok az állandósult analógiák, amelyekből oly sok van ezekből. Elég ha csak kimész a kertedbe, és észreveszed őket.

Ha itt nem találod meg, vajh' megtalálod őket ott, ahol finomanyagi állapotukban keresed?

Megjegyzem, nálunk, akik rózskeresztes tanulóknak! nevezzük magunkat ez alap. Nem feltétlenül kell ugyanis Istent látnia valakinek, hogy abban higyjen. Jézust sem. És mégis hiszünk bennük, hiszen amit te okkult anatomiának nevezel( azaz az okkultisták által is ismert és felhasznált anatomia, amit a gnosztikus őstanok ismertetnek) olyan kicsinyke szelete ennek az útnak! Hiszen nem erről szól.

Tisztánlátás, finomanyagi érzékelés? Elbeszélünk egymás mellett.

Három kritériuma van a gnosztikus tanoknak:

a mikrokozmosz tana

a transzfiguráció tana

és a két világrend tana.

Most mindehhez képest, hogy valaki "lát" vagy nem "lát"...hm

lehet, hogy valahol ez fontos, de nálunk látó tanulók csak annyiban tartják fontosnak az útjukon, amennyiben őket a személyes megélésükben segíti. De semmi esetre sem kíválóság, sőt, gyakran akadály, hiszen aki "lát" esetleg a saját valóságát igazolja ezzel.

Mi van, ha valaki ellát Ausztráliáig? Belelát a Nyilas csillagképbe?

Ha valaki nem a szívével lát,azaz nem a lelkével, akkor minek?

Ez nem vakhit, hanem csak mást mond, mint egy más hit.

Viszont ugyanazt mondja, ami egyetemes tan.

Mindaddig, amíg az Egészet meg nem tapasztalod, nem értheted meg a részleteit sem.

Arjunának Krisna abszolút valóságában nyilatkozott meg, és nem úgy, hogy nédd' má, az a csillag is például én vagyok.

Egy finomanyagi ismerettel bíró delikvens éppen úgy a képzetek világának fogja, mint  az, aki az anyagban kotorász. Közöttük különbség nincsen. Egyáltalán nincsen!

 

 

 

 

Előzmény: AzAntiAnyag (6481)