MAGISTRA VITA Creative Commons License 2011.02.19 0 0 347

Akkor én most egy csaló vagyok ?Másfél éve agyvérzésem volt , sajnos bal oldali kéz láb amortizációm megmaradt .Mivel egy évig az utcán koldultam megélhetésem végett , több ismerős is javasolta menjek el rokkantnyugdíjat kérni .Olvasván az interneten miféle procedúrák elébe nézek majd , nem igazán bíztam benne , hogy sikerrel járhatok .Aztán mégis nekifogtam .Összeszedtem az összes papírt és beadtam a rokkantnyugdíj kérelmet . Az első fokú ORSZI vizsgálat megtörtént , ahol a vizsgálat abból állott , hogy le kellett hajolnom guggolnom és kb. ennyi . Ezeket meg tudtam tenni . Meg is jött a határozat , 40 % egészség csökkenés és természetesen elutasítás . Az hogy a bal kezemmel egy poharat sem tudok megemelni nem számított .Ez a vizsgálatkor nem is volt kérdés .Most szégyellenem kell magam a következő tények miatt :Beteg lettem ( természetesen erről minden szakorvosi dokumentációm megvan ),dolgozni nem tudok , mert fél kézzel járásproblémával nincs az a mukakör ahová alkalmaznának ( több helyen is próbálkoztam ).Rokkantnyugdíj kérelmet adtam be a tisztelt hivatalhoz , ahol megállapították , hogy munkaképes vagyok ergo munkaképesként rokkantosítani akartam magam , tehát csalni akartam .Ez a hivatalos álláspont .Ezzel szemben a valóság : 22 év munkaviszony , maradandó mozgásproblémák a betegségből kifolyólag ,mukalehetőség semmi .De ! Mivel be akartam csapni a nagybecsű államot , hiszen "munkaképesként "rokkantnyugdíjért folyamodtam , így csaló lettem . MEA CULPA .Bocsánatot is kérek mindenkitől , akit ezáltal hátrányba hoztam volna .Bár egyrészből igaza van a nagyrabecsült hivatalnak , valóban el tudom magam tartani .Igaz csak koldulásból , de ez is egy mód amiből megélhet egy beteg ember .Nem akarom hosszúra nyújtani , a lényeg csak az benne , hogy bocsánatot kérjek a hivataltól és mindenkitől .

Előzmény: jacint53 (334)