manettino Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4110

Sziasztok!

 

Új vagyok még itt a fórumon, de már rengeteg korábbi hozzászólást elolvastam. Azt szeretném megkérdezni, hogy az Equus webboltjában (www.equus.hu) kapható oltó (Chy max Plus) ugyanaz-e, mint a mosonmagyaróvári, és csak a kiszerelés más (50ml)? Még egy másik kérdés, olvastam, hogy a sózásról, és a sófürdőről beszéltetek korábban, azt szeretném megkérdezni, hogy mikor kiveszitek a fürdőből, akkor letörlitek a felesleges vizet, vagy csak hagyjátok megszáradni?

Alapvetően gomolya, és félkemény (gouda jellegű) sajtot szeretnék, majd csinálni, de még csak elméletben álltam neki a sajtkészítésnek. A gouda jellegűt tudom, hogy érlelni kell, és arra gondoltam, hogy borospincében lehetne? Nem találtam erre korábban infot, azt tudom, hogy 14-15 fok és relatív magas páratartalom kell. Most veszek majd páratartalom mérőt, nem tudom, a pincében mekkora lehet a pára, majd ezzel megmérem, mert a hőmérsékelt nagyjából ideális, csak egy dologtól félek, hogy a pincében nagyon könnyen megpenészedne a sajt, a sok penészgomba miatt, ami ott van. Vagy ennek ellenére lehetne ott érlelni?

Előre is köszi minden segítséget!