Khaosz5 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 450

Sziasztok,

 

sajnos sem a kivitelővel sem a volt tulajdosossal nem sikerül megegyeznem a ház tető szellőztetésével kapcsolatban. Korábban íram, hogy penészesek a gerendák. A tető túlnyúlásában vannak beéptve szellőztető rácsok viszont a tető tetején nincs pontszellőzetető emiatt nedvesek a gerendák. A volt tulaj pénz hiányában a házat maga fejezte be, akivitelező levonult a terepről. Volt tulaj szerint csak a dryvit és a festés maradt el amit később befejeztek. Nekem a problémám, hogy nem tudom a kivitelezőre bizonyítani, hogy nem rakta be a pontszellőztetőket mert hibázott. A kivitelező állítja, hogy azért nem került berakásra mert nem tudott fizetni a volt tulaj. Szóval bonyolult  a helyzet. Eléggé belefáradtam ebbe a dologba és egy per költsége és bizonyítás hiányában számomra kétséges, hogy egyáltalán nyernék-e.

 

Az a kérdésem hogy kb 20 darab pontszellőztető beépítése a tetőbe mekkora költséggel járkat kb?  Vagy esetleg építsek be az lapátos ilyen tudbina alakú szellőztetőt ami a szél forgat és segití a szellőztetést? Abból mennyi kell egy házra? Gondolom vagy ez vagy azt kell beépíteni.

 

Ja hozzá teszem zsindely tetőm van.