sameria25 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 1988

Dehogyisnem sajnálom,de szerencsére legtöbbször átültetéssel meg tudtam oldani.Volt néhány fenyő,amit direkt karácsonyfának neveltem,de nem mind kellett nagyok voltak,közel a kerítéshez........hajajjjjj,így hát,menniük kellett. Magról kelt egy bálványfa (nem a nemes.csak az egyszerű) gyorsan nő,szép alakú a lombja,viszont közel volt a házhoz.Mikor a járdát megroppantotta, kivágtuk,mielőtt a házat is a vállára kapta volna.  Azt a néhány m2-t egyszerűen képtelen vagyok kedvemre alakítani. Költözés után odaraktam az évelőket ,rövidesen egy gaztenger lett.Évelők hátrább,vettem 12 db Ingrid Wendl rózsát sövénynek,+ 3 smaragd tuját.Ez bírta jó néhány évig,szép volt.Csakhogy a rózsák nem bírták az égető napot,foghíjas lett a sövény szaporítottam én,de egyforma már nem lett. Rózsák hátra egy új rózsakert a veteményes helyén. Ugyanott volt még egy madárberkenye,ő is gyorsan nő,már jóval magasabb volt a háznál,gyönyörű volt. A lombja, aztán a termései,az őszi szinei,imádtam.Egyik télen egy csonttollú csapat jött lakmározni róla.Itt nálunk még soha nem láttam őket. Most ősszel ki kellett vágni mert egy gyökérgomba megölte.Mos olyan üres a helye.Olyan fura,soha nem kelt ki egyetlen magja sem,a tavasszal viszont egy néhény utóddal ajándékozott meg,mielőtt meghalt.Most ők másutt vannak,várok,nehogy a gomba velük is végezzen.

Hanem,Te aztán gőzerővel építed a kerted. Pár év,és a metszőolló hozzá fog nőni a kezedhez,mert mindig lesz valami vágni való.Én legalábbis anélkül már el sem indulok,úgyis kell. Figyu! A bambuszt imádom,olyan egzotikus.De! Arra szerintem nagyon ügyelj,hogy csak olyat vegyél,vagy fogadj el,ami nem tarackol,mert három év múlva kis túlzással beszövi a portádat. Vagy az ültetésnél valami védőlemezt alkalmazz, bár olyan élelmes növény,hogy nehéz kifogni rajta. Nekem már az eredeti helyétől 3-4-m-re dugja ki a ládzsáit.

Előzmény: zytasu (1987)