sameria25 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1981

Köszönöm szépen.Az első képek telefonnal készültek,a minőség gyengécske. Azonkívül ez is egy arca a kertnek.Így kerek.(a dicséret is igen jól esik,de igérem,itt megállok) Nagyon eltaláltad a gondolatomat a selyemfenyővel  kapcsolatban. Az  egyik képemnek azt a címet adtam, hogy :Udvarhölgyek.Igen,ő így öltözik át.Gyakorlatilag ősszel veti le az előző évi ruháját.Tavasszal megnöveszti a gyertyákat,kibomlanak a tűlevelek,őszig mindkét lomb rajta van,aztán az idősebb sárgulni,barnulni kezd,lassan lehullik,jótékonyan betakarva a talajt.Néha lopok belőle ide-oda takarónak. Amikor először csinálta,azt hittem,vége,de csak becsapott. Ő kb.10 éves. Erőteljesen nő,most lassított egy kicsit.

A kertem 15 éves. Akkor vettük a házikót. Az egyik nagy bánatom,hogy nincsenek öreg fáim. Az ad olyan igazi hangulatot egy kertnek. Akkor "áll be" igazán. Ráadásul Nem is tudtam csak részletekben telepíteni,mert annyi vásárolni valónk volt. Az ásótól a fűkaszáig  mindent egyenként. A legidősebb fám a szerb luc,(vagy omorika,) a selyemfenyő mellett. Őt úgy hoztuk magunkkal 18 éves. Nem rídogálok,hiszen az én döntésem,hogy a kertet építem. Egy percig sem bántam meg. Sőt!!!! De van egy érdekes dolog. Ha most el akarnánk adni a házat,és azt mondanám a vevőnek, hogy kérem,a földben,a föld felett x értékű növény van,amit neki már nem kell megvennie,egyszerűen kiröhögne,vagy elküldene melegebb éghajlatra. Furi nem?

Előzmény: zytasu (1980)