Viktória FC Creative Commons License 2011.02.10 0 0 8038

 

 

 Kedves Uram!

 

Vámos leszármazottjai Pápán élnek! A fia özvegyével találkoztam! Ma már csak unokái élnek! Semmi emlékük nem maradt a válogatott nagypapa focimúltjáról, sőt csak annyit tudtak, hogy a nagypapa fociedző volt! Kerek szemekkel nézett a fia özvegye, amikor mutattam egy képet a magyar válogatottról, ahol az idős Vámos cimeres mezben szerepelt a képen!

Prém Mór is a Bakonyba került! Egy kis faluban húnyt el, ott is van eltemetve! Csak távoli rokonai vannak Vas megyében, Csákánydoroszlón!

Bass Béla fia Budapesten él! Ne haragudjon, de elő kellene keresnem régi jegyzeteimet, ahol a neve és telefonja megvan!

Bass megjárta a haláltábort, de túlélte a családjából egyedül! Budapesten maradt, új életet kezdett, új nevet vett fel és senki sem tudta, hogy ő válogatott labdarúgó volt! Később megnősült, új családot alapított, született egy fia is akivel telefonon többször is beszéltem. A régi csapattársak közül Weinhardt Feri bácsival tartotta a kapcsolatot, tőle kapott néhány újrafotózott képet a saját

focimúltjából! Sajnos a tervezett személyes találkozó és az összegyüjtött, lefénymásolt fotók átadása elmaradt, de talán egyszer újra lesz energiám a régmúlt felkutatására. Sajnos minél távolabb vagyunk a kortól annál nehezebb érdemi információval rendelkező

 hozzátartozót találni!

Előzmény: Törölt nick (8037)