Viktória FC Creative Commons License 2011.02.09 0 0 8036

Kedves Sabaria!

 

Nem akartam megbántani, de mégis úgy érzem, hogy egy kicsit megbántódott!

 Rengeteg évvel ezelőtt elhatároztam, hogy valamilyen módon emléket állítok

azoknak a háború előtti kiváló labdarúgóknak, akiket méltatlanul elfelejtett

a jelen kor. Egy közelmúltban pár NB-s gólt szerzett labdarúgónak nagyobb ismertsége

van mint Weinhardt, Holczbauer, Lelovich,Tisza, Bass, Prém Móric vagy bármely

háború előtt szerepelt kiemelkedő képességű labdarúgónak.

A múzeumban egy kiváló segítségre akadtam Révész József személyében!

Egy kiállítás és egy könyv volt a tervem! Először egy kiállításnyi anyagot szerettünk

volna összegyűjteni, amivel egész jól haladtunk! A Holczbauer hagyatékot a Savaria

Múzeum őrzi, ami jó alap lett volna! Felkutattam Prém Móric, Németh Sándor, Kovács Imre,

Krutzler, Lelovich, Vámos, Bass, Tisza, Weinhardt és számos más régi labdarúgó leszármazottjainak

hollétét, de sajnos néha azzal kellett szembesülni, hogy a családi vonal megszakadt és nincs

leszármazott!

A régi klubokról is sokat kutattunk, de főleg a SZAK-Sabaria-SZFC volt a vezérfonal!

Munka után mentünk, a tárgyi emlékeket elkértük, a muzeum részére lefotóztuk, majd

visszajuttattuk a családnak. Felirtuk, hogy kitől mit kérhetünk kölcsön a kiállításhoz és

a könyvhöz! Aztán történt valami!

 A Vas Népe újságírója, Bodor Ferenc éppen akkor ment nyugdíjba, de maradt még energiája és

kitalálta, hogy csinál egy kiállítást a közelmúlt sportolóiról, akik Vas megyét képviselték

olimpiákon, VB-ken és egyéb világeseményeken. Sajnos ő nem tudott a mi tervünkről, aki viszont

tudott az nyilván mérlegelte, hogy a múzeum a két kiállítás közül melyikre kaphat több

közpénzt, két hasonló kiállításnak pedig nincs értelme egymás mellett!!

Igy Weinhardt eredeti profi szerződése, Németh Sándor Mexicoból hozott csapatkapitányi

zászlaja, Kovács Imre fotóalbuma helyett Márkus Erzsi olimpiai trikóját, Gécsek dobócipőjét,

néhány érmet és bugyogót nézegethetett a nagyérdemű!!

Mi pedig sajnos elvesztettük a hitünket! Révész Józsi még elkészített egy füzetet a Sabaria

Észak-Amerikában tett túrájáról, amit én "lektoráltam". Talán ha 2-3 helyen kellett csak

pontosítani. Ezt követően Józsit kinevezték Kőszegre múzeum igazgatónak, én pedig

folytattam az építőipart és mellette a Viktória FC-t bajnokságra, kupagyőzelemre, UEFA

Kupa szereplésre, Női Bajnokok Ligája szereplésre segítettem ingyen, hobbiból, szeretetből!

A milliókat kereső tanult sportvezetők pedig nem tudnak eredményt felmutatni a labdarúgásban.

Talán majd Bochumban!!

Még egyszer elnézést, ha megbántottam!

Tisztelettel Barczi Csaba

 

Előzmény: sabaria (8032)