Bogyó 2 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1912

Sziasztok!

 

Nem tudok jobb topicot rá, ezért itt próbálkozom. Olyan animációs filmeket keresnék a gyerekeknek, amelyek ismeretterjesztő jellegűek. Naívan azt hittem sok ilyen van, de legnagyobb megdöbbenésemre szinte semmit se találtam. Nincs film, ami a történelmet, élővilágot, társadalmi problémákat feszegetné. Azt hittem, hogy válogatnom kell közülük, de se külföldit, se magyar nem találtam. Az egyetlen üdítő de már régóta ismert kivétel az Albert Barillé-féle Egyszer volt....sorozat. Ezen túl csak az Albertes magyar sorozatot ismerem, s talán régről a Vízipók az ami még ismeretterjesztőnek mondható, meg a magyar történelemről, mondákról, Mátyásról van még egy sorozat. De semmi más. Legfeljebb nagyon kevéssé ismert, magyarul nagyon el sem érhető egyszeri rajzfilmek.

Tudtok még bármilyen tudományban valamilyen elérhető, gyerekeknek szóló ismeretterjesztő filmet?

Hihetetlen, hogy ezek milyen oktatási lehetőséget rejtenek és ez nincs kihasználva. Az is megérne egy misét, hogy ennek mi az oka. Miközben rengeteg rajzfilm áraszt el bennünket.