kékszemű Creative Commons License 2011.02.06 0 0 4106

4000D/GX4000 magnókkal azért nem lehet összehasonlítani, azoknál fényévekkel jobb!!!

 

Semmi gond sincs az irányváltással, ha egy nap lejátszol 2-3 szalagot oda-vissza, az 2-3 irányváltás per nap, attól nem fog megnyúlni a szíj. Ha pesze 30-40 szalagot lejátszol naponta, akkor keress jobb magnót :-))

 

Szerintem visszafelé is elég jól lejátszik, mert olyankor a visszafelé csévélő motor elég szépen ráfeszíti a fejekre a szalagot. Viszont nagyon kényes a fejek beállítására, mert ugyanaz a  fej szolgál lejátszásra odafelé és visszafelé is (egy elektromágneses mechanika ugrasztja a fejet le és fel egy negyed szalag-szélességnyit irányváltáskor), tehát jól el lehet szórakozni a felvevőfej és a lejátszófej beállításával :-))

 

A mechanikája örök életű, szólni pedig kb. úgy szól, mint a GX4000-es fénykorában.

 

Engem egy dolog idegesít vele kapcsolatban, a görgőnél lévő lengő szalagfeszítő elem nemcsak szalagfeszítésre szolgál, hanem ha leesik, akkor pause állásra dobja a mechanikát. Tehát nem kapcsolja le a motort, mint a 4000-es sorozat, de a mechanikát nagy csattogásokkal pause állásba teszi.

 

Szóval szerintem jó magnó, állapottól függően 25-35 eFt simán megér!

Előzmény: slézy59 (4103)