psevdo Creative Commons License 2011.02.06 0 0 27

SEGÍTSÉG AGRESSZÍV A KIS BULLIM! 

Sziasztok!

Nagyon pozitívakat olvastam évek óta a bullterrier-ről egy hete került hozzánk Ottó a jelenleg 7hetes bullterrier. Pár napja aggaszt hogy az agresszió jeleit látom rajta mert egyre sűrűbben morog rám.Sokszor látom,hogy a kis hátán feláll a szőr és úgy sétálgat a lakásban. Először néha csak ha fel akartam venni de most már érinésre,játék elvétele és étel elvétele miatt is. Ha kikap érte, megsértődik és fülét hátra csapva  elvonul, hívó parancsra ilyenkor nem reagál. Pár perc múlva megkeresem a lakásba és megvigasztalom azért i s megmorog és hátrál. De ha nyugtatni próbálom morgás közbe azt nem dicséretnek veszi? Volt már óriás snacim, rotim,foxim van sztafim is de egyik se mert még megmorogni kölyökként sem. Nem adok okot rá hogy féljen. Minden jó dologért megdicsérem és csak akkor szólok rá ha rágcsál valamit ami nem az övé. Ha megmorog engem, azért a seggére verek, visszamorog akkor megint csatt ha még mindig morog méginkább alárendelem és a földre kényszerítem hanyattfekvő pózba és közbe mondom hogy nem szabad. De még inkább egyre morgósabb.  Mit tegyek ezzel a viselkedéssel? Próbálom megszerezni a dominanciát paranccsal,picsázással de közben attól tartok hogy később is ilyen marad, vagy még jobban eldurvul a kutya.