Imi1181 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2182

Kösz a választ!

 

A raw-ot  én is jobbnak tartom, de azért egy családi vagy sporteseménynél 100-150 képet már nem szivesen dolgoznák ki egyenként!Most én nagyon Nikon párti voltam eddig de épp az említett okok(fokuszmotor a vázban) miatt néztem másfele is,de a Pentax képei nagyon hasonló jellegüek mint a Nikoné  ezért tetszik nagyon, jobban mint a Sony A200-as, mert a Sopny-nál  kicsit zavar az alapon nagyon erős zajszűrés és ezáltal kissé mosotnak ható kép.Persze lehet hogy élesítéssel lehet rajta segíteni.

Amúgy a motor nélküli obikkal milyen a focos sebessége pl tamron olcsóbb obikkal?Amúgy az 500-800 expo egy töltéssel nagyon jó!

Már nagyon sok tesztképet nézegettem és a exif adatokból nekem nem jött az le hogy sokat kéne korrigálni az expot,még majnem hogy kevesebszer láttam módosítést mint más gépnél.Nekem a jpeg képei is nagyon tetszenek nagyon jól bánik a fényekkel és a szinekkel(monjuk egy kicsit túlsaturált de azon lehet állítani) és nagyon ritkán látni kiégett égboltot meg hasonlót ami pl a canon-nál nagyon sűrün látni!Csakhát használtan eladót is kevésszer klátok az a baj!A Pentax km-t teszt képek alapján gyengébnek rátom részleteségben mint a 200d-t de lehet hogy a kitt obi miatt.Erről tudsz mondani valamit?És bocs ha sok hülyeséget írok!

Előzmény: Paulus_159 (2181)