Paulus_159 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2181

Eneloop vagy hasonló jellegű (Varta Ready2Use) aksi kell bele, Enelooppal kb.500-800 expot is elvisz egy töltéssel a váz. Mindegyik váznak lehet valami nyavalyája, személy szerint engem egyáltalán nem zavart ez a jelenség. 

Ami viszont a többi általad említett vázzal szemben határozott előny:

- lényegesen jobb építési minőség (szigetelt váz, kevésbé van játékgép jellege mint pl. egy N3000-nek),

- felső státusz lcd,

- a Canonnal és a Nikonnal szemben nem vagy korlátozva, hogy fókuszmotor nélküli objektíveknél nincs AF,

- Pentax esetén sincs nagy túlkínálat a használt objektívekből (de azért előbb-utóbb mindenki megtalálhatja használtan is a vágyott objektívet), de Sony esetében még inkább rászorulhatsz az újonnan történő vásárlásra (a Pentaxnál is kisebb használtpiaci kínálat), ami friss dslr-esnél szerintem lényeges szempont.

 

Szóval, ha Eneloopot használsz, akkor az akkukezelés nem probléma, az alexpo meg ízlés dolga lehet, engem sose zavart (mondjuk én a jpg-hez képest a rawot preferáltam, preferálom, rawból lényegesen szebb eredményt lehet kihozni, mint amit a váz jpg motorja tud)

Előzmény: Imi1181 (2180)