KömKel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 428

Leendő szigetelés esetén számolni kell. A gázóra alapján azt lehet kiszámolni, hogy az össz hülő felületnek mennyi az átlagos U értéke.

Ez alapján még lehet jól szigetelt a fal, de semmi szigetelés nincs a födémen...

 

Ha valaki szigetelni akar, a meglévő anyagok ismeretében lehet számolni, hogy hová mit érdemes. Ezek hiányában tippelgetni lehet, meg általánositani, ami sokkal rosszabb eredményt mutat, mint a számolás.

 

"Számolni egy mérnök mindig előre számol (magyarul méretez. Ha mán kész a projekt, az kipróbálja, beméri !"

 

Köszönöm szépen. Eszerint a kb 3-400 családi házat, amit terveztem (előre számoltam), dobjam ki a kukába, és menjek gázórát olvasgatni? Már ne is haragudj, de néha nagyon nonszensz dolgokat tudsz irni (nem csak ide)...

 

A mostani házunk részben B30-as régi épület, részben új épités. Tavaly mikor épült/szigeteltem előre kiszámoltam hová mit érdemes, kb mennyi lesz a fogyasztásom. Még 10%-ot sem tévedtem.

 

Az egyik ügyfelem B30-as kockaházát leszigetelte a számitások alapján. Éves fogyasztása 2100 m3-ről 1000 m3 köré, még van két hónap a fűtési szezonból, de lehet az 1000 m3-t sem fogja elérni. Én 900-1000 m3 gáz megtakaritást számoltam neki...

Előzmény: Zoltanuss (427)