mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10649

Sziasztok, mókusgazdák! :-) Régóta olvasgatom írásaitokat, és nézegetem a fotókat. Nekem is van egy tündéri kis fiúmókuskám, ő tibeti csíkos mókuska. Jókat derültem, amikor olvastam Dorcsi írását, na meg nézegettem a fotókat. Aztán nagyon szomorú lettem, amikor tegnap olyan szomorú hírt kellett megosztania velünk...:-( Pumuklit is nagyon sajnálom, remélem, azóta már jobban van... Tényleg nagyon ijesztő az a kép, jobbulást neki!

Móki most lesz 11 hónapos, mindössze héthetes volt, amikor kaptam Őt. Szerencsére már kézhez volt szoktatva, ezzel nem volt sok bajom. Kezdettől fogva szabadon kóricál, persze csak akkor, amikor itt vagyunk, a teljes szoba az Ő birodalma. Ennek következtében aztán mindenhol raktárak vannak...:-) Nagyon szelíd, imádja, ha sokan vannak körülötte, még soha senkit nem harapott meg. Szaladgál rajtunk, a kezünkből eszik, sőt időnként még a számból is kilopja a diót, ha nem vagyok elég gyors: biztosan úgy gondolja, hogy amit a gazdi eszik, az finomabb! :-) Attól meglepődtem, amit néhányan írnak, hogy hajkurászni kell, ha be akarják zárni: Mókit soha nem zavargatjuk. Elég, ha megütögetjük a ketrecet, és máris megy be a helyére. Nagyon illedelmes: annak ellenére, hogy fiú, sehová nem piszkít a szobába, mindig visszamegy a ketrec sarkába elvégezni a dolgát. Most újabb lakhelyet "csinált" magának: a fotel ülőrészének az oldalába rágott egy bejáratot, és többnyire ott tölti az éjszakáit is: este 5-6 óra tájban bevonul, reggel 8-9 között kijön. Úgyhogy a fotelt neki adtuk, az az ő birodalma! :-) Csoda pofa, rettentően kíváncsi, s ha nem foglalkozom vele eleget, megsértődik!!! De egy kis lisztkukaccal vagy mézes joghurttal azért mindig le lehet kenyerezni. Én is undorodtam a lisztkukactól, a mai napig nem fogom meg, de tudom, hogy neki szüksége van az állati fehérjére, ezért eleinte csipesszel kapta, mostanában meg odakínálom neki a kis tálkát, amiben vannak. Max. 10-et eszik meg belőle, van, amikor kevesebbet. Mi is hamar megtanultuk, hogy háromszor is meg kell nézni, mielőtt leülünk, mert lehet, hogy épen ott tanyázik. :-) Néha kiszökik a konyhába, nagyon hamar megtanulta, hol van a kajásdoboz: volt már olyan, hogy a dobozzal együtt kellett behozni a csibészt, mert az Istennek sem akart kijönni! :-)