betetes Creative Commons License 2011.02.01 0 0 47737

Üdv!

 

Nekem is FÉG 427 van. Kaptam bele gyári rugót és bőr dugattyútömítést is Gödöllőn a fegyverboltban. Talán volt rugóvezetője is, de azt nem vettem.

A rugó méretei ha érdekel: 3-3,2 mm anyag, 42 menet kb 28 cm hossz.A külső átmérőt nem tudom fejből de ha fontos megmérem, de kb.24-25 mm. A rugóvezető egy peremezett cső kb.

8-10 cm hosszú nem mértem le.Méretpontosan illeszkedik a rugó belsejébe. ( lazán  behelyezhető )

A bőrt én beszerelés előtt egy éjszakára parafinolajba áztattam. (gyógyszertárban kapható)

Plusz még egy darab bőrt áztattam, miután lyukasztóval csináltam rá lyukat a rögzítéshez.

Ezzel hézagoltam a dugattyúbőrt, hogy jól tömítsen.( a müa.alátét alá tettem picit nagyobb átmérővel mint maga a dugattyú. Annyit kellett hézagolni, hogy amikor előre toltam a dugattyút  és befogtam a kiömlőnyílást nem engedte el a nyomást.

Az elsütőszerkezetnél lévő kis csavart annyira tekerd ki, hogy az akasztó körmöt kis csavarhúzóval megemelve a dugattyút ki, ill. be tudd helyzni. (utána be kell állítani, hogy biztosan akasszon!!! )

A rugó ára. kb. 1.000,- a bőr tömítés szegeccsel, alátéttel 650,-Ft volt

Csőfartömítést vízezeték boltban vettem O gyűrűt méret szerint.Beszerléskor kis szilikonzsírral bekentem.

Előzmény: .psp (47696)