Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1171

Most kaptam, akit érint:

 

Latintanárok szakmai napja

Kedves Kollágák!
Ismét megrendezzük a latintanárok szakmai napját, de most kétszer öt órában, két helyszínen, péntek délután és szombaton.
A program:
2011. február 11., péntek
Eötvös Collegium, 1118 Budapest, Ménesi út 11-13.
15.50. Megnyitó
16.00 Augustinus és a Vallomások - Dr. Kendeffy Gábor habilitált egyetemi docens, a KRE BTK Szabad Bölcsészet Tanszék vezetője
16.45 Az Aeneis IV. éneke és utóélete – Dr. Szörényi László egyetemi tanár (SZTE BTK Klasszika- Filológia és Neolatin Tanszék), az MTA Irodalomtudományi Intézetének igazgatója
17.30 Kávészünet
17.45 Daphne Palatium hegyén – Dr. Aczél Zsolt Sch. P., a Kecskeméti Piarista Gimnázium tanára
18.30 Technikatörténeti érdekességek – Dr. Gilyén Mátyás, az Egyetemi Katolikus Gimnázium tanára
19.15 A következő napi, aktuális kérdésekről tartandó fórum előkészítése – Dr. Czeglédi Sándor, a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium tanára
2011. február 12., szombat
10.00 Áhítat
10.15 Martialis költészete – Dr. Adamik Tamás, az ELTE Professor Emeritusa
11.00 A Dido-Epizód megzenésítése a XVII-XVIII. században – Dr. Vikárius László egyetemi docens (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem), az MTA Zenetudományi Intézete Bartók Archívumának vezetője
11.45 Ebéd
12.30 A latintanítás Finnországban – finn előadó
13.15 Tájékoztató – előadó felkérés alatt
14.00 Fórum aktuális kérdésekről, tájékoztató honlapokról, könyvekről, a Traditio Viva tankönyvsorozat új, színes II. kötetének bemutatója – Dr. Czeglédi Sándor
A rendezvény idején könyvvásárlási lehetőség is lesz.
Jelentkezni lehet: a mellékelt segítségével
2011. február 5-ig
jelentkezési lap igényelhető moncz.aniko@refpedi.sulinet.hu címen.
Információ a jelentkezésről és szálláslehetőségről a 30/685-2899 (Moncz Anikó) és 30/430-3512 (Czeglédi Sándor) telefonszámokon, czegsand@freemail.hu címen, illetve a http://refpedi.hu/portal/news.php honlapon.
Szeretném megkérni Önöket, hogy a kollégák között terjesszék ezt a lehetőséget. Jó lenne, ha minél többen együtt lehetnénk február 11-12-én.
A találkozás reményében, tisztelettel
Czeglédi Sándor