---Lasali--- Creative Commons License 2011.01.26 0 0 60

Sziasztok!

 

A felől érdeklődnék, hogy valakinek döglött-e be már Dremel gépe?

Gondolkozom, hogy veszek egy 300 ast, mert már 14 ezer forint alatt lehet kapni. Engem nem érdekelnek a tartozékok meg ilyenek, csak a gépet adják minél olcsóbban, többit meg után gyártottba olcsóért meg lehet hozzá venni, azok úgyis fogyó eszközök.

 

Ma döglött be a FERM FCT300 asom. Apám régen, amikor egy elég egyedi munkán dolgozott, akkor ezekből 2-3 at elfogyasztott, aztán mindig cserélte az OBI ba. Végül az utolsó működő darab került hozzám. Már eléggé lehasználtan, mondjuk nem kell azt gondolni hogy ez olyan sokat ment…

Hibajelenségek, mialatt használtam:

Szénkefe terén botrányos, szikrázik, nem akar elindulni, kézzel kellett megforgatnom, hogy felpörögjön, akadozva ment, iszonyatosan melegedett, egyszer megégette a kezem is… pedig csak műanyagot martam, csiszoltam, fúrtam. Halálosan idegesítő volt egyébként, pár perc múlva le kellett állítanom mert nem bírtam fogni, aztán utána 10-15 percig használhatatlan volt, mert nem hogy hűlt volna, hanem inkább átmelegedett az egész háza, szóval hozzányúltál 10 perc pihentetés után és még jobban égetett :D.  Itt jut eszembe a hűtő ventillátoráról is szólni pár szót, valami dilettáns tervezhette, kb semmit nem hűt, amikor már kibírhatatlanul forró a gép, akkor még alig langyos levegőt fúj, már ha fúj, mert kb olyan mint a motorcsónakok, full gázzal kell indítani hogy elkapjon valamit légáramlatot és egyáltalán fújja a levegőt…

Volt, hogy kiszedtem belőle a szénkefét és egyenesre csiszoltam a végét, mert össze vissza volt kopva, utána mikor bekopott, akkor viszonylag normálisan üzemelt, de max 10 percet :D

 

Egyébként iszonyat rezgett, valamit szépen finoman leköszörülni vele vagy gravírozni lehetetlenség volt, elugrált a francba, ütött, minden baja volt.

Halálát egyébként szerintem a túlmelegedés okozta, mert működött végig, aztán eltettem, 1 hét után előszedtem most meg meg sem nyikkan, szerintem a tekercs szállt el.

Szétszedtem, mutatok róla képet:

 

Csapágyazása borzalmas, egy-egy csapágy van benne, SNH márkájú, (barátom megfejtette minek a rövidítése lehet: Soha Ne Használd) ki vannak kopva, lötyög mind a kettő, meg lehet pörgetni kézzel, pörög mint a lendkerék miközben szépen „kutyorognak” benne a golyók…ettől volt a gépnek olyan „gyönyörű” hangja is… lényegébe kukázható lenne mindkettő. Egyiknek levettem a tömítését megnézni zsír terén mi a helyzet, megmutatva meg lett neki, de amúgy nulla…

 

Kerestem Dremelekről képet, szétszedve. Egyet találtam. Itt is azt írta a fószer hogy túlmelegedés miatt halhatott meg:

 

 

Igen érdekes számomra hogy a felépítése közel megegyező az én FERM gépemmel. Viszont akkor felmerül a kérdés hogy a Dremel hogy lehet jobb? Én arra számítottam, hogy legalább a tokmány mögött dupla a csapágyazás, stb…

Persze tudom hogy felépítéstől függetlenül lehet minőségbeli eltérés… de hát akkor is… mindenki isteníti ezeket a gépeket, miközben belül kb ugyan az mint ez az ipari hulladék FERM? DeWALT kár hogy nem gyárt ilyen gépeket…