janikovszky richard Creative Commons License 2011.01.22 0 0 115

Valodi apám 1945 ( Janikovszky Béla László ) Nevét 1964 -ben letette .

Igazából sosem tudta édesapjának megbocsátani , (dr. Janikovszky Béla Dezső ) 1919 -1978) hogy édesanyját elhagyta 1947 -ben .

Janikovszky Éva , és férje , mint vérszerinti nagyapa , 1975 őszén látogattak meg , Csillaghegyen .

Igazából sajnos nem ismertem Janikovszky Éva személyiségét , mert apám sosem mutatott be neki , és tudomásom sem volt arról , hogy apám apja ki volt . Apám 2004 -keresett fel , akkor életemben negyedszerre .

Akkor vettem tudomást arról is , hogy három lánya van és velem együtt két fia , akik különböző neveket viselnek , közöttük kettő külföldi .

Magánnyomozásaim során egy kivételével mindegyiket megtaláltam .

Érdekelt a valódi nagypapa személyisége , és többek közőtt az is , mi motíválta partizán multjára való tekintettel , hogy bekerüljőn az Államvédelemhez Szegedre , ahol határ folyam légirendészet ezredes volt , majd késsőbb a katonai elhárítás parancsnoka.

P. Mihályt felkerestem , aki kilencven akárhány éves , és az egyik legközelebbi barátja volt .

P. Mihály öccse - Dr. P. Alajos , együtt végzett Az orvosi egyetemen Nagyapámmal , majd megismertette a kommunista eszmékkel .

Igy kezdödött minden .

Apám töbszőr kirohant apja ellen politikai múltja miatt , majd pedig elköltözőtt tőlle négy év útán a Bajza utcából , ahol édesapja akkor már az írónővel élt házasságban .

Dr. Janikovszky Béla ídősebb  testvére Vilmos sem bocsátotta meg Dr. J. Bélának hogy Kommunista lett .

Janikovszky Vilmos , 5év oroszfogséágból a saját lábán ment haza harmincakárhány kilosan 13 kerületi Gogol utcai otthonába , majd 2000- ben elhunyt .

Igazából vérszerinti apámat orvosnak szánta édesapja , de előző felesége az írói család ellen nevelte .

Apámnak , aki 65 éves , a mai napig fájnak dolgok , föleg a családi dolgok , és azok amik részei voltak gyerekkori személyiség fejlődésének elcsorbításában .

 

                                                                               Janikovszky Béla Richárd