G. Zoli Creative Commons License 2011.01.21 0 0 688

Tudjátok melyik a legnagyobb kerület Budapesten?

Hát a X. azaz Kőbánya, ugyanis Kőbánya alsó és felső 280 km-re van egymástól. :-)))

Nem tudom, hogy a zárójelbe mi alapján kerülbek bele az állomások. A VMAEF-nél azok az elágazó állomások/ elágazási pontok szerepelnek, ahol az útvonal ténylegesen elágazik. Itt viszont hol túlhatározott, hol "szűkszavú" az útirány azonosítása.

A fenti jegynél nem ártott volna ha szerepel Lajosmizse. Kecskemét-Hatvan között bő egy éve, ugyanennél a vonatnál még Újszász is ott volt, idén már lemaradt. Lehet, hogyha nem ezzel a "spéci" vonattal menetem volna, akkor Cegléd és Szolnok is szerepelne a jegyen? Tehát az e-Ticket a menetjegy (teljes) viszonylatát nem útvonalalapon, hanem adott vonathoz rendelve határozza meg, ezért hagy ki egy csomó elágazóállomást?

 

Ennek ellentmond, hogy néha meg fölöslegesen szerepelnek állomások a zárójelben. Pl.: kör IC útvonalában Miskolc-Tiszai vagy a másik jegyen Pécs-Külváros, ami ráadásul nem is elágazóállomás már.

 

És még van számos példa, ahol nem tudom hogy adott állomás miért szerepel a másik meg miért nem.