NLILDIKO Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1933

~Sziasztok!

 

LordAramis, koszi a dicsit! Igen, a torta tolteleke is bananos. Nemigen volt  Idom trotyikeznem" a tortaval es itt nalam a zselatin por beszerzese gondot jelent ezert a kellemeset a hasznossal kotottem egybe. HA nincs nektek sem idotok akkor kiprobalhatjatok az en verziomat tortatoltelekre. Nos: Vegyel 1 doboz Dr.Oetker Naturell/izesites nelkuli/ turotorta toltelek-port. A viz helyett en banan smoothit keszitettem. 3db banan + annyi bananle vagy viz hogy az ossz mennyisege ennek=400ml-ert tegyen ki. EZT osszemixeled botmixerrel majd hozzaadsz annyi turot v yoghurtot amennyi eloirt ehhez az adaghoz/Kremturo 500ml VAGY Yoghurt 400ml/ tejszin felveretlenul. A piskotat 3 lapra felvagom/ itt 2 lapra volt es dinnyelikorrel atitatott egesz babapiskotat tettem  a krem kozepebe. /1 lap krem+likoros babapiskotaretem+ujra krem./ A torta osszeallitasanal ujra a sutoformaba visszazarod a formaba a piskotalapot majd igy es ebben retegezed es keszited el. Dermedni hagyod a HUTOBEN legalabb 2-4 orat.  Utana bevonhatod vajkremmel vagy dzsemmel aztan fondant vagy marci diszites. Igy barmi izt is adhatsz a tortanak.Vigyazat! Ananasszal vagy kiwivel nemigen mukodik mert a zselatin megkotokepesseget akadalyozza a gyumikben levo enzim!!!  Esetleg ananaszkompottal?? -mert itt a gyari felfozestol tonkretettek az enzim hatasat.

Ajanlatos az igy keszulo tortanal a tortavormat vekonyan kivajazni es sutopapirral bevonni a tortaforma belsejet. Igy ha a torta mar jol megdermedt csak a papirt kell rola levalasztani es nemkell kessel bajlodni vele. A figurat 1-2 nappal elotte elkeszitettem mar hogy megszilarduljon ill. megkemenyedjen. A torta tetejen feher fondant van amit mintazo "szonyegen "keszitettem el. Ahhoz kepest hogy ez igy elosszorre keszult, megvoltam elegedve vele. kicsit maceras volt a banan kontosevel dolgozni mert szakadekony volt. A kezek hozzaillesztesenel a torzshoz nem lett tokenletes dehat le van ... ve. hihi A munkatarsam es az egesz uzlet megcsodalta es jokat rotyogtunk a viccen. hihi

 Itt megnezheted nagyobba is a tortat.Gorgess teljesen lefele :  http://www.mijnalbum.nl/Album=IWG4GRNS  

 

 

 

Ps: A marcipant is tudjatok feheriteni!! Ehhez lehet kapni kulon egy uveges feherito festeket!!/nem olcso/