alibiman Creative Commons License 2011.01.19 0 0 22339

Ez a fogyasztás dolog rengeteg mindentől függ. Pl. mennyi az össztömeg, amit vonszolni kell. Mert az extrák nagyon nehézzé tudnak tenni egy kocsit. 2 mázsa simán ráugrik egy autóra - csak extrákból. Én sem vagyok éppen pehely súlyú. Pl. lehet, hogy te Borgasz 45 Kg vagy vaságyastul, én meg 150. :-)) Aztán a motorok is különböző tömegűek. Gumiszélesség, keménység. Fél bár, vagy mifene az X3-on fél litert jelent. Persze a láb is belejátszik. Mondjuk autópálya, tempomat esetén kevéssé. Aztán a BC hitelessége is számít. Én az enyimet szépen bekalibráltam. 1.03 a jó beállítása.

 

Az én 735i-m kb. 10-et eszik 140-nél, 130-nál nem tudom. Azt tudom, hogy ha Maglódnál felmegyek a nullásra, és elmegyek a híd túlsó végén lévő mekiig, visszafordulok, Maglódnál lejövök a nullásról, akkor kb. 7.5-öt eszik 100-as tempóval, tempomattal. Ez persze időjárás függő. Mert ha nyugati szél fúj, akkor ez lehet 8 is, ha meg déli, vagy keleti, akkor majdnem 7.

 

Aztán a nyugati benyából (sőt! gázolajból is) mindig kevesebbet papikáztak az autóim.

Előzmény: borgasz (22336)