rfamp Creative Commons License 2011.01.16 0 0 377

Nos, azt hiszem kitaláltam a tuti megoldást... (bár lehet előttem már pár százan is, spanyolviasz esete...:-)..?) A falazatra felragasztok (fúrok..?) bramac lécet ahogy te írtad és erre ráfeszítek kapocsbelövővel csirkehálót. Ez arra hivatott hogy a lécek közti részeken is megtartja a távolságot majd a szigetelés és a fal között. Ugyanezt ötlöttem ki a szarufák közé is a párazáró alá mert a meglévő tetőhéjazat bramacléc alatti fóliája párazáró, így muszáj kiszellőztetni. Ez a megoldás szerintem tökéletes a fal esetében is, főleg ha a szellőztetés is működni  fog jól ahogy írtad. Csak ez az egy "hideg fal" van a tetőtérben, a többi részen tetősík van. Ikerház, ez a fal a tetőtéri elválasztó fal a két iker padlástere között. A tető többi részén szarufák (10x15 cm) közti 15cm - 3 cm légrés, tehát 12 cm es szigetelést terveztem, + a szarufák feletti 5 cm es szigetelés majd párazáró és gipszkarton. Így kb 17 - 18 cm szigetelésem lesz, gondolom ez elég....ha nem akkor a giszkartonba is elfér még 5 cm szigetelés, csak azt az 5 cm t meg akartam hagyni a vezetékeknek, csöveknek.

Előzmény: nopánick (376)