CBNora Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3077

Én a paradicsomot február közepén szoktam vetni. Egyenként kis kávéspoharakban tartom egy fűtetlen szoba déli ablakában. Mikor jó idő van, napközben kiviszem az üvegházba. Eleinte nem fejlődnek nagyon gyorsan, kissé lilásak szoktak lenni a hidegtől, de óvatosan locsolom és így nem szoktak kidőlni. Később átültetem félliteres pohárba és akkor már kint szoktam tartani őket a szabadban fal mellett, csak hideg éjszakákra pakolom be a melléképületbe. Mindig szép, erős, virágzó palántákat szoktam májusban kiültetni, sokszor már kis termésekkel. Mivel edzettek és földlabdával kerülnek ki, nem szoktak visszaesni a fejlődésben. Korábban nem ültetem ki, mert patakvölgyben lakunk, fagyzugban.

Későbbre nem szívesen hagyom a vetést, mert nem az a cél, hogy majd valamikor rengeteget tudjak befőzni, hanem hogy minél előbb tudjuk nyersen enni. Mivel kettőnknek és még egy családnak nevelem, nem kell borzasztó sok, ennyivel el lehet pepecselni a poharazgatással. Meg később más palánták is sorra kerülnek, egyszerre sok lenne a munka, a paradicsom meg elég jól bírja a hideget.