kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3073

Nem is az a fő célom, hogy nagy legyen. Hanem inkább kis mokkány, de edzett legyen. Mert akkor a kiültetési stresz nem veti vissza a fejlődésben és május végén ha melegebbre fordul az idő, utoléri magát. Ez a kép 04.25.-én készült. Látszik, hogy a paprikát előbb vetettem, jóval nagyobb. Normális napos időben kinn a teraszon tartom azért, hogy edződjön a szabad klimához. Amikor fagyveszélyes az éjszaka akkor beviszem a házba. Gyakran hallom a piacon palántát vásárló ismerősöktől, hogy gyönyörű virágzó töveket vásároltak, de az elültetés után sokáig stagnált a fejlődésük. Persze mert az árus melegházban tartotta, aztán amikor hirtelen kikerült a növény a szabadba, furcsán érezte magát. Időre van szüksége az aklimatizálódáshoz. Azt az álláspontot képviselem, hogy nem kell elkapkodni a dolgokat. Sok kertész kolléga a palántázás mellett , helybe is veti a paradicsomot. Pontosabban az előző évben eltapos egy érett paradicsomot és az majd a következő tavaszon kikel. Ehhez az „ej ráérünk arra még” módszerhez képest az én palántanevelésem korainak számít

 

Nekem mindegy, te mikor veted. Felnőtt ember vagy, ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz.

Előzmény: Törölt nick (3072)